Sleduj nás

Rána na bradu, která odstartovala demolici. Podívejte se, jak Jiří Procházka zdolal Rakiče

Rána na bradu, která odstartovala demolici. Podívejte se, jak Jiří Procházka zdolal RakičeFoto: UFC

Nervy drásající zápas se sladkou tečkou pro české fanoušky a dost možná i titulovou šancí jako odměnou. Jiří Procházka se podepsal pod další zápas večera a rozšířil své skóre na 29 výher a 4 porážky.

Začátek duelu přinesl extra napětí, o které čeští fanoušci zrovna nestáli. Aleksandar Rakič měl v hlavě jasný plán, který se snažil dodržovat. Věděl, v čem spočívá síla jeho protivníka, a rozhodně se nechtěl nechat vtáhnout do žádných přestřelek. Zvolil tedy hru na vyčkávání a tvrdé protiútoky, jež i v minulosti byly jeho předností.

Procházka se opět vžil do role lovce, který si pro lepší výhled znovu nekryl hlavu. Navíc opět vystavoval přední nohu soupeři, který toho využíval a zasazoval smrtící low kicky, jež se hned za první kolo naakumulovaly, že bylo jen otázkou času, než Jirka ztratí hybnost.


Lovecké instinkty začaly přinášet ovoce až ve druhém kole, kdy se Jirka stále více a více dostával na tělo ke svému soupeři. Ten už nemohl pouze ustupovat, jak měl původně v plánu, ale tentokrát se sám zapojil do nějakých výměn. A jak se ukázalo, o tyto výměny vůbec nestál, protože se v nich hned spálil.

Procházka svou klasickou kombinací předního jabu a zadního háku trefil krásně bradu, čímž svého oponenta zaskočil natolik, až se dal na úprk. Tento běh však kvůli omámení z předchozí kombinace nebyl souvislý, a tak Jirkovi nedělalo problém svého protivníka dopadnout, shodit na zem a tam následnými kladívky dokončit zkázu.


Velké napětí vyvrcholilo výhrou na technické KO, která dost možná bude znamenat další titulovou šanci. To nám ještě musí UFC v čele s Danou Whitem potvrdit, protože v pozadí stále vyčkává Magomed Ankalaev, který naposledy prohrál v březnu 2018. Od té doby zaznamenal deset výher, jednu remízu a jeden no contest.


Další články