Sleduj nás

Rakiče vymetu a Procházku taky, pak už o mně nikdo nebude pochybovat, plánuje Blachowicz

Rakiče vymetu a Procházku taky, pak už o mně nikdo nebude pochybovat, plánuje BlachowiczFoto: UFC

Nejen Jiří Procházka, ale i Aleksandar Rakič je pro Jana Blachowicze údajně velice snadnou kořistí.

Rakič a Blachowicz mají společnou minulost, která se datuje k 14. květnu roku 2022, kdy se oba borci střetli uprostřed oktagonu. Tento litý boj skončil výhrou na technické KO pro polského veterána, jehož soupeř si poranil koleno a nemohl tak v zápase pokračovat.

Podobně předčasná ukončení jsou vždy ověnčena celou řadou kontroverzí a nejinak tomu bylo i teď. Rakič tvrdí, že kdyby nebylo zranění, duel by vyhrál. A jelikož svá slova neustále opakuje, tak to Blachowicze štve. I proto kývnul na odvetu, ve které už ovšem nehodlá nic ponechat náhodě.

„Povím vám, jak k tomu zápasu přistupuji. Rakiče jsem porazil jednou a porazím ho i podruhé, protože to je přesně to, co já dělám. Vždy vyvádím kritiky z omylu. A pokud o mé výhře z prvního zápasu někdo pochybuje, tak se opravdu pozorně dívejte, protože tentokrát vytáhnu tvrdé KO, po kterém už nikdo nebude mít co říct. Jak kritici, tak ani Rakič,“ prohlásil nabuzený polský veterán pro server Middle Easy.

A nebyl by to plnohodnotný rozhovor, kdyby v něm nezmínil i Jiřího Procházku. „Mým cílem je samozřejmě pás šampiona, ale pokud by UFC nedalo jinak, pak budu chtít duel s Jirkou, na kterého si také hodně věřím. V tomto sportu je důležité útočit na chyby soupeře a já vím, že Jirka jich dělá spousty, bylo by fajn to dokázat,“ přeje si Blachowicz.


Jak se to celé vyvine, to je celé ve hvězdách. Zcela objektivně bychom neměli vylučovat ani ten scénář, ve kterém Janek prohraje už svůj nadcházející lednový duel s Aleksandarem Rakičem a od titulu se vzdálí natolik, že raději pověsí rukavice na hřebík.

A co bude s Procházkou? Na tuto otázku nemá zatím nikdo jasnou odpověď. Jirka se nabídl troufalému Khamzatu Chimaevovi, který hlásil, že by si rád došel pro titul polotěžké váhy, jeho laso ovšem zůstalo nezvednuto. Z těch volných možností tu ale máme ještě například Nikitu Krylova nebo Anthonyho Smithe. Potom jedině si počkat.


Další články