Sleduj nás

Překvapení! Conor McGregor z konce viní UFC: Neposlouchali mě, tak jsem odstoupil

Překvapení! Conor McGregor z konce viní UFC: Neposlouchali mě, tak jsem odstoupil

Ještě včera sdílel videa, jak se pečlivě připravuje na svůj další potenciální zápas, ale pak se najednou zamyslel, a když skončilo UFC 250, tak ohlásil konec kariery.

Načasování bylo od Conora opět cílené. Není to poprvé, co o sobě dal vědět chvíli po nějakém MMA turnaji, čímž zvýšil zájem o svůj příspěvek a přebil tak zájem o aktuální dění na scéně. Tentokrát však slova vzpurného Ira měla vyzařovat zlobu. Celou dobu se prý s UFC domlouval na nějakém plánu a ten byl několikrát odmítnut.

„Byl jsem už unavený tím, co se tu dělo,“ vyšlo z Conorových úst. „Proč tak moc UFC tlačí na zápas Khabib vs. Gaethje? A proč až na září? Víte vy vůbec, co se stane v září? Zase se něco přihodí a zase to budou nuceni odložit. Proto jsem představil plán, který byl správný, kterého se měli držet, jenže oni jej zamítli. Cokoliv jim navrhnu nebo řeknu, proti tomu se budou stavět. Už dávno jsem měl bojovat já s Justinem (Gaethjem) o titul dočasného šampiona, čímž bychom udržovali divizi v pohybu,“ rozpovídal se exkluzivně pro stanici ESPN.


Notorious se patrně snažil naznačit, že UFC mělo podniknout souboj mezi ním a Gaethjem o titul dočasného mistra v divizi lehké váhy. Khabib by se tedy pak v létě utkal v odloženém souboji s Fergusonem a vítězové těchto duelů by se střetli na podzim.

Vypadá to ovšem tak, že toto nebyl jediný důvod McGregorova odchodu. „Ta hra mě přestala už bavit. Pořád samé čekání, vůbec nic se tam neděje. Když si listuju možnostmi svých potenciálních soupeřů, tak na mě nic nezbylo. Není tam žádný zápas, který by mě vyloženě vzrušoval,“ podotýkal. A teď je jenom otázkou, jestli je jeho vina, že nepřijal bitvu s takovým Dustinem Poirierem, jenž byl ještě před pár dny volný. Vrcholné jméno z divize lehké váhy. UFC mu však raději domluvilo zápas s Danem Hookerem. O velterové váze se ani bavit nemusíme, tam se ty plány kompletně rozsypaly jako domeček z karet.


„Měl jsem své cíle, své góly, měl jsem vše připravené. Bohužel svět potkala tato pandemie a UFC mi teď předhazuje hloupé souboje, které mě, kurva, vůbec nezajímají. A navíc jsem zjistil, co jsem před týdnem sledoval turnaj Burnse s Woodleym a nynější Amandy s Felicií, že mě to ani vůbec nebaví, že jsem přišel o to svrbění,“ uzavřel McGregor.


Další články