Sleduj nás

Potenciální bitva roku bude mít jednoznačný průběh, věří Costa. Šéf UFC hodlá vítěze speciálně odměnit

Potenciální bitva roku bude mít jednoznačný průběh, věří Costa. Šéf UFC hodlá vítěze speciálně odměnitFoto: UFC

Paulo Costa a Khamzat Chimaev se postarají o jeden z hlavních taháků turnaje UFC 294 v Abú Dhabí. Výsledek je ale už teď dle svědectví muskulaturního Brazilce předem jasný.

Dlouhá absence obou bojovníků se pomalu chýlí ke konci. Paulo Costa se naposledy v kleci objevil loni v srpnu, když zápasil s Lukem Rockholdem, jehož nakonec udolal po tříkolové krvavé demolici na body. Khamzat Chimaev si o měsíc později bleskově poradil s Kevinem Hollandem. Ani jeden od té doby do nitra oktagonu nevstoupil, a to nezápolili s žádným zraněním. Osud jim zkrátka nešel naproti.

Toto dlouhé čekání bude mít ale minimálně pro diváky sladkou tečku. Oba bijci budí velký zájem veřejnosti, snaží se demolovat své soupeře a prahnou po titulové šanci. Jak potvrdil už sám Dana White, je opravdu možné, že se k ní vítěz přiblíží. Dožaduje se pouze jediného – aby tato bitva naplnila svůj obrovský potenciál a vítěz ohromil. Pak nebude mít s udělením titulové příležitosti problém.  


„Když diváky lákám na nějakou bitvu, snažím se vždy sázet na jistotu. Paulo Costa a Khamzat Chimaev mi tu jistotu dávají, tak doufám, že mě nezklamou, protože si opravdu myslím, že dokáží předvést setsakramentsky skvělou show, která zvedne diváky ze sedaček. Boj o pás pro vítěze potom není vyloučen,“ potvrdil White na víkendové tiskové konferenci.

Paulo Costa: Jdu dominovat a ničit

Whiteova slova si vzal k srdci minimálně jeden z hlavních aktérů boje. Dvaatřicetiletý Brazilec je připravený nastolit v kleci pořádek a velice hlasitým způsobem si říct o odvetu se šampionem Israelem Adesanyou. Fanoušky přitom láká na naprostou dominanci, kterou budou režírovat údery jeho mohutných rukou.


„Abych byl upřímný, tak si myslím, že Chimaev v tomto boji nemá absolutně žádnou šanci. Opravdu mu dávám 0 %. Slyšel jsem, co říkal Dana White, a jsem připraven ho přesvědčit, že si zasloužím jít o titul. Očekávejte čirou dominanci, která bude završena ohňostrojem!“ slíbil brazilský bojovník, který se nebojí ani toho, že by na něj soupeř mohl aplikovat svůj dominantní wrestling. „Jen ať si to zkusí, ale pochybuju, že se mu povede mě dostat na zem. Tohle je střední váha, žádný veltr, tady jsou jiná zvířata,“ odpověděl v MMA Junkie radiu.


Další články