Sleduj nás

Poirier odhalil, kdo má největší šanci Khabiba porazit. Ferguson ani McGregor to nejsou

Poirier odhalil, kdo má největší šanci Khabiba porazit. Ferguson ani McGregor to nejsou

Dustin Poirier sám s ruským doposud nepřemoženým Orlem prohrál, a tak už o něco lépe ví, jaké jsou jeho schopnosti a co nejlépe by na ně mohlo platit. 

„The Diamond“ byl tázán fanoušky na Twitteru, jak si myslí, že dopadne zápas Khabib – Ferguson, který se má uskutečnit 18. 4. v Brooklynu. Dustin upřímně odpověděl: „Očekávám, že vyhraje Khabib. Vím, že Tony a jeho submise umí být nebezpečné, ale nemyslím si, že nějakou z nich bude schopen aplikovat, pokud bude nonstop ležet zády na zemi.“

S ohledem na tuto reakci si můžeme logicky vydedukovat, že se proti Khabibovi bude lépe dařit někomu, kdo se pyšní skvělou procentuální úspěšností ubráněných takedownů (strhů), a zároveň někomu, kdo disponuje větší KO silou.


„Kdo má největší šanci porazit Khabiba v lehké váze? Myslím si, že to je (Justin) Gaethje,“ upřesňoval v téže vlákně na Twitteru Poirier, který poukázal na soupeře, jehož on sám osobně přemohl. Přesto je nutné dodat, že to jsou právě styly, které určují zápasy. A Gaethje (21-2) neměl v minulosti s wrestlery takový problém.


„Nemohu Khabiba nechat odejít do důchodu neporaženého,“ nechal se před pár dny slyšet Gaethje. „Sám se považuji za jednoho z nejnebezpečnějších zápasníků v divizi a spoustu věcí dělám odlišně než moji kolegové. Mám šílenou sílu ve svých nohách, rukách i hlavě. Jsem velmi dobrý ve wrestlingu a jsem dobře agilní. Wrestlingu se věnuji tak dlouho jako Khabib, což nemůže říct nikdo jiný v UFC,“ doplňoval jedenatřicetiletý rodák z Arizony, jemuž aktuálně patří čtvrté místo v žebříčku lehké váhy a je možné, že pokud vyhraje příští zápas, tak se k titulové šanci vážně probojuje. Otázkou však zůstává, zdali se k té mistrovské příležitosti nebude muset dostat přes odvetu s Poirierem.


Další články