Sleduj nás

Paulo Costa: Ušmudlaná výhra nad Usmanem a Chimaev jde o titul? Já si počkám na bitvu s Conorem

Paulo Costa: Ušmudlaná výhra nad Usmanem a Chimaev jde o titul? Já si počkám na bitvu s ConoremFOTO: UFC

V kleci jej nikdo neviděl skoro rok a půl, ale na sociálních sítích je o brazilské hromadě svalů slyšet neustále. Poslední prohlášení, ve kterém to schytal "čečenský Vlk", dokázal Paulo ještě vyšperkovat výzvou pro největší hvězdu organizace.

Jejich vzájemný zápas měl být jednou z ozdob turnaje UFC 294. Khamzat Chimaev se s Paulo Costou měsíce přestřelovali na sociálních sítích a tato rivalita se měla rozseknout v kleci. Brazilec ovšem pouhých deset dní před akcí souboj skrečoval. Důvodem byla rozsáhlá infekce, kterou měl v lokti. Následovala hospitalizace a léčba antibiotiky. „Gumu“ tak na poslední chvíli nahradil bývalý šampion Kamaru Usman, který tak nastoupil prakticky rovnou z gauče, a navíc v jiné váze, než je zvyklý.

Vzhledem k okolnostem se čekalo, že „Vlk“ svého soupeře roztrhá během úvodního kola. Nic takového se ovšem nestalo. Kamaru statečně vzdoroval plných patnáct minut, a i když Chimaev zaslouženě vyhrál na body, vyslechl si víc kritiky než pochvalných komentářů.

„Chimaev tím svým strašným výkonem nepřesvědčil nikoho jiného než své zaryté fanoušky. Vůbec nevím, proč je tenhle chlap prvním uchazečem o titul,“ rozčílil se Paulo Costa.

„Vlka“ nyní čeká vítěz zápasu mezi Seanem Stricklandem a Dricusem Du Plessisem. Brazilec se má na turnaji UFC 298 utkat s Robertem Whittakerem, ale v budoucnu by rád dostal do klece někoho úplně jiného.


„Myslím, že jednoho dne budu bojovat s Conorem McGregorem! On šel s váhou nahoru a momentálně tady není moc dobrých středních vah, které by na to měly. Oba máme zábavný styl, nikdo by to netahal na zem. Conor je teď velký a silný, byl by to skvělý boj. Je to jeden z nejlepších bojovníků historie,“ neopomněl Costa složit svému vysněnému soupeři poklonu pro deník pasionmma.

Uvidíme, zda Irova anabáze ve střední váze bude mít delšího trvání, a zda by jej bitva s nebezpečným Brazilcem vůbec zajímala.


Další články