Sleduj nás

Patnáct výher v UFC v řadě! Neomylný Usman přemohl Covingtona i v odvetě. K vidění byla bitva roku

Patnáct výher v UFC v řadě! Neomylný Usman přemohl Covingtona i v odvetě. K vidění byla bitva roku
Dominance Kamaru Usmana v rámci velterové váhy nebere konce. S Colbym Covingtonem si poradil i v odvetě a na konto si připsal patnáctou výhru v UFC v řadě!

Nejlepší MMA zápasník planety! To je přezdívka, kterou nyní nosívá vládce velterové váhy UFC, jenž jenom marně čeká na svého přemožitele. Velké papírové předpoklady k tomu měl mít právě Colby „Chaos“ Covington, který zejména v prvním zápase Kamaruovi dokázal zatopit, ani v odvetě na něj však nestačil.

Usman pod vedením trenéra Wittmana rozvinul svůj postoj, který se v tomto fightu stal rozdílovým. První kolo bylo ještě takové oťukávací, ve druhém už šel ale Colby dvakrát k zemi, kde jen tak tak přežil.

Již to vypadalo, že má šampion fight ve své moci, ale Covington se během pauzy dokázal vzpamatovat a ve třetím i sám konečně dobře něco trefil. Pak následovala sekvence, kdy se bitva vyrovnala, přesto razance úderů a skvělá výdrž stála na straně šampiona, který hravě odvracel i všechny soupeřovy pokusy o strhy. Nakonec si tak odnesl jasnou výhru 3-0 na body (48-47, 48-47, 49-46).


Gaethje a Chandler v bitvě roku


Naprosto neuvěřitelnou show a dozajista i nejlepší MMA podívanou roku předvedla dvojice Justin GaethjeMichael Chandler. Tento zápas nejenže naplnil všechna očekávání, on je navíc dost možná ještě předčil.


Oba bojovníci si od prvních sekund nic nedarovali a řezali se hlava nehlava, KO viselo na vlásku a poněkud blíže k němu v úvodním dějství měl zrovna Chandler, jenž jako první ověřil pevnost brady svého soupeře. Viditelně jej však na moment nahulil.

Ve druhém dějství se ale následně vše změnilo, Justin vyslal už příliš mnoho leg kicků a vzal svému protivníkovi hybnost. Následně přišlo několik jeho silových úderů, z nichž jeden „Irona“ poslal k zemi. Zde pro změnu sahal po ukončení zase Gaethje, kterému od výhry na TKO skutečně moc nechybělo, Chandler s trochou štěstí přežil, krev se z něj ale jenom valila.

I třetí kolo přineslo show pro diváky, i když toho měli oba bojovníci již plné zuby. Bývalý šampion Bellatoru se pokusil taktizovat, vyrukoval i s nečekaným slamem, ale na zemi svou hru příliš dlouho neudržel. V postoji se pak už i přestával krýt a nechával soupeře, aby ho demoloval. Jakmile tedy došlo na bodové rozhodnutí, kromě prvního kola Justin dominoval a kromě vítězství si pravděpodobně vybojoval i novou titulovou šanci.


Justin Gaethje Michael Chandler ufc 268 1

Titul v rukou Namajunas


Dámská titulová bitva přinesla pár hezkých výměn v postoji, ale také spoustu zmatků, co se bodového hodnocení týče. Rose Namajunas hájila svůj pás slámové váhy vší silou, kterou zejména ve čtvrtém a pátém kole musela promítnout do strhů a následné kontroly boje na zemi. Tato kola se zdála být z hlediska hodnocení klíčová, jelikož předtím byla nepatrně lepší čínská vyzývatelka.

Sudí to nakonec viděli 2-1 pro úřadující šampionku (48-47, 49-46, 47-48), která si nad Weili připsala výhru i v odvetě.

Rose Namajunas Zhang Weili ufc 268 vitez

UFC 268, výsledky: • Kamaru Usman def. Colby Covington via unanimous decision

 • Rose Namajunas def. Zhang Weili via split decision

 • Marlon Vera def. Frankie Edgar via KO (front kick) – Round 3, 3:50

 • Shane Burgos def. Billy Quarantillo via unanimous decision (29-28 x3)

 • Justin Gaethje def. Michael Chandler via unanimous decision

 • Alex Pereira def. Andreas Michailidis via second-round TKO

 • Bobby Green def. Al Iaquinta via first-round TKO (2:25)

 • Chris Curtis def. Phil Hawes via first-round KO (4:27)

 • Nassourdine Imavov def. Edmen Shahbazyan via second-round TKO (4:42)

 • Ian Garry def. Jordan Williams via first-round KO (4:59)

 • Chris Barnett def. Gian Villante via second-round TKO (2:23)

 • Dustin Jacoby def. John Allan via unanimous decision (29-28 x2, 30-27)

 • Melsik Baghdasaryan def. Bruno Souza via unanimous decision (29-28 x3)

 • Ode Osbourne def. Carlos Vergara via unanimous decision (29-28 x3)


Další články