Sleduj nás

O’Malley je jen průměrný zápasník, pustil se Nurmagomedov do šampiona, kterého by rád sesadil z trůnu

O’Malley je jen průměrný zápasník, pustil se Nurmagomedov do šampiona, kterého by rád sesadil z trůnuFOTO: UFC

Sean O’Malley se považuje za jednoho z nejlepších zápasníků nejen současnosti, ale i všech dob. S tím ovšem velmi nahlas nesouhlasí Umar Nurmagomedov. 

Bantamová váha UFC je skutečně našlapaná kvalitou, přičemž to nejambicióznější a nejvíce perspektivní jméno se na vrchol teprve dere. Je jím Umar Nurmagomedov, který si prošel školou strýce Abdulmanapa Nurmagomedova. Disponuje tedy prvotřídním grapplingem a jako mnozí jeho rodinní příslušníci ještě nepoznal hořkost porážky. 

Ačkoliv na Umara ty pravé testy teprve čekají, on sám cítí, že se přes ně dostane. A vůbec nejsnazší zkouškou by pro něho byl nějaký ryzí postojář, jako je například šampion Sean „Sugar“ O’Malley, který má sice velké řeči, ale v kleci by prý neukázal vůbec nic.


„Až bude vše hotovo, budu považován za jednoho z nejlepších MMA bojovníků světa. V mé divizi pro mě není dostatek horkého zboží, asi budu muset jít nahoru,“ napsal Sugar na své sociální sítě, čím naznačil, že kromě bantamu bude chtít ovládnout také pérovou váhu, čímž nesmazatelně dostane své jméno do historie této hry. 

Svou troufalostí na sebe ovšem přivoval Nurmagomedovův hněv. „Prosím, zapamatujte si O’Malleyho slova, protože až se s ním utkám, tak ho zastavím nejpozději do třetího kola. Je to jen ryze průměrný zápasník, není nic, v čem vyniká. Možná tak ve žvanění,“ řekl o šampionovi. 


Umarovi náleží v žebříčku bantamové váhy UFC dvanáctá příčka. To znamená, že je od Sugara ještě minimálně jednu, spíše však dvě výhry. Na jeho titulovou šanci si tedy budeme muset počkat, o jeho vysokém potenciálu ale pochybovat nelze.

Nyní je Umar zraněný, kvůli čemuž zrušil zápas s Corym Sandhagenem. Až se vrátí, má od šéfa organizace přislébené nějaké další velké jméno. Teď je jen otázkou, o jaké půjde.


Další články