Sleduj nás

Oliveiru knokautuji v prvním kole! předpovídá Tsarukyan. Brazilská mašina na submise se podobným průpovídkám jen směje

Oliveiru knokautuji v prvním kole! předpovídá Tsarukyan. Brazilská mašina na submise se podobným průpovídkám jen smějeFoto: UFC

Šampion lehké váhy Islam Makhachev se sice turnaje UFC 300 nezúčastní, ale i tak se budou na vrcholu našlapané divize dít zajímavé věci. Do hry totiž půjde hned čtveřice borců, kteří si dělají titulové ambice.

Hlavní karta očekávaného turnaje je kromě dvou standardních zápasů o opasek vyšperkovaná i bojem o speciální titul BMF. V něm se představí dlouholetý šampion pérové váhy Max Holloway, který se utká s Justinem Gaethjem. Druhý jmenovaný se netají touhou poměřit síly s Islamem Makhachevem. Justin sice prohrál s mentorem dagestánského šampiona, ale přesto věří, že na „modernější“ verzi Khabiba Nurmagomedova najde recept.

Další extrémně zajímavý duel v lehké váze proti sobě svede bývalého šampiona Charlese Oliveiru, kterému se postaví rozjetý arménský mladík Arman Tsarukyan. Sedmadvacetiletý borec s těžko vyslovitelnou přezdívkou v UFC prodává svůj nevšední talent a z deseti zápasů si připsal hned osm vítězství. Čtyřka divize si v posledním zápase snadno poradila s Beneilem Dariushem, který padl na TKO již po minutě a čtyřech vteřinách. Dominantní vítězství očividně nalilo do Armanových žil pořádnou dávku sebevědomí, protože v pořadu The MMA Hour svého následujícího soupeře solidně natřel.


„Oliveira je jen jednodimenzionální bojovník. Myslím, že ho snadno ukončím knokautem v prvním kole,“ odvázal se Tsarukyan, který očividně narážel na minulost brazilského šampiona. Oliveira v prvních duelech pod hlavičkou UFC tahal své zápasy až křečovitě na zem, kde si ovšem vždy věděl rady. Výsledkem je rekord v počtu úspěšných submisí v rámci celé historie UFC.

Bojový projev sympatického Brazilce je ovšem v posledních letech mnohem pestřejší. Oliveira dokázal v postoji zdemolovat Chandlera i Gaethjeho a skvěle boxoval i s takovým střelcem, jako je Poirier. Tsarukyan tak bude muset předvést výkon na hranici svých možností a doufat, že se Charles špatně vyspí a nastoupí v podobném rozpoložení jako s Makhachevem. V opačném případě dojde na slova bývalého šampiona.


„Ať si klidně jede tyhle arogantní řeči. Už se tady čtrnáct let poměřuji s tou nejvyšší kvalitou a vzdoruji borcům, kteří se mě snaží sestřelit. Zažil jsem všechny možné styly boje a vlastně mě to pořád motivuje k tomu, abych se zlepšoval,“ odpověděl v klidu Oliveira, který má šanci získat rekordní dvacátý výkonnostní bonus v UFC.

Zdroj: The MMA Hour


Další články