Sleduj nás

OKTAGON moralizuje, ale vede je bývalý neonacista a ve svých řadách mají lidi, co se dopustili horších věcí jak Růžička, kontruje RFA

OKTAGON moralizuje, ale vede je bývalý neonacista a ve svých řadách mají lidi, co se dopustili horších věcí jak Růžička, kontruje RFA FOTO: OKTAGON MMA

Organizace RFA si ze strany OKTAGONu vyslechla ostrou kritiku za to, že Tadeášovi Růžičkovi nabídla druhou šanci. Před touto kritikou se však prý zapomněla podívat do zrcadla.

Tadeáš Růžička je jednou z nejvíce diskutovaných postav české bojové scény posledních dní. Nemohou za to jeho výsledky v kleci, nýbrž chování mimo ni, kde podle dostupného videa měl zmlátit do bezvědomí člověka.

Protože „Mawar“ dříve působil také v OKTAGONu MMA, prohlásil Ondřej Novotný, že mu zde dveře byly navždy zavřeny. K tomuto tvrzení se nově přidal i Novotného slovenský kolega Pavol Neruda, který Růžičkovu nynější organizace RFA ostře zkritizoval za to, že bojovníkovi i navzdory jeho veřejně probíranému problému dala druhou šanci.

„Za každou cenu jim jde o sledovanost a je jim jedno, že ten člověk někomu ublížil. Chtějí na tom jen vydělat nějaké peníze. Myslím si, že to o samotné organizaci něco vypovídá,“ konstatoval Neruda ve výstupu pro CNN Prima News.

Zameťte si před vlastním prahem

Toto veřejné pošpinění nemohla RFA nechat jenom tak. Její šéf Boris Marhanský se proto přemístil na své sociální sítě, kde se vyjádřil jak k OKTAGONu, tak především k Pavolu Nerudovi, jehož minulost také není zrovna ukázková.


„Palo Neruda mluví o tom, jací jsme hrozní, když jsme Tadeášovi dali druhou šanci… Tak pojďme si teď říct něco o Pavolovi, když ty jsi taková morální ctnost, která za sebou nosí duhové vlajky atp. Mám pocit, že když ti bylo jako Tadeášovi, tak jsi běhal po Bratislavě a kandidoval za fašistickou stranu. Jsou články, kde tě označují za neonacistu, ty ses tím dříve vůbec netajil, ale potom, když ti začal kvést byznys, tak sis náhle převlékl kabát a za svoji minulost se omluvil.

To byla tvá minulost. Byly to chyby, které už nemůžeš vzít zpět a tu minulost nezměníš. Ale lidé ti tu druhou šanci dali. Sponzoři s vámi spolupracují, i když jsi byl neonacista. Takže jak teď můžeš moralizovat Tadeáše Růžičku a nás, že jsme mu dali druhou šanci?

Ve svých řadách máte mnohem více kluků s mnohem větší kriminální minulostí, než má Tadeáš Růžička. Já nebudu teď o těch klucích mluvit, protože jim nechci kazit kariéru, ale sami velmi dobře víte, že kdyby o tom novináři začali psát, tak máte daleko větší kauzy a daleko větší hříšníky ve vaší organizaci.


No a toto byl ten důvod, proč jsme se i my rozhodli, že Tadeášovi dáme druhou šanci. Tadeáš sice udělal, nebo neudělal, to nevím, to rozhodne soud, nějakou chybu, ale když vidím, že lidé jsou za daleko horší věci akceptováni a on je kamenován, tak jsem si řekl, že proč bychom mu my neměli dát šanci, když daleko horší lidé dostávají druhé šance.

Já věřím tomu, že Tadeáš se chytí, druhé šance se dávají jenom jednou a on sám to moc dobře ví. A pokud soud rozhodne, že se dopustil trestného činu, tak si to bude muset odpykat, a pokud soud rozhodne, že nic trestného neudělal, tak bude žít s tím, že uveřejnil video, na které nikdo nezapomene. A to, že ho moralizuješ ty, Palo, se svojí minulostí, to je opravdu směšný,“ odpověděl Boris Marhanský.


Další články