Sleduj nás

Od Procházky dostal košem, tak to Hill zkusil jinde. Na UFC 303 se utká s Khalilem Rountreem

Od Procházky dostal košem, tak to Hill zkusil jinde. Na UFC 303 se utká s Khalilem RountreemFOTO: UFC

Hlava mu pravděpodobně ještě zvoní po drsném knokautu, který před pouhým týdnem inkasoval od Alexe Pereiry. Jamahal Hill však nechce sedět v koutě, a tak se okamžitě pustil do lobování za další zápas.

Bývalý šampion polotěžké váhy se chtěl na turnaji UFC 300 vrátit na trůn divize, který opustil kvůli utržené achilovce. Jamahal se tak pouhých osm měsíců po vážném zranění objevil znovu v kleci, ale kdyby věděl, jak neslavně dopadne, dal by si možná více na čas. Jeho zápas s Alexem Pereirou byl hlavní událostí největšího turnaje za poslední roky, ale trval jen tři minuty. Poté našel Brazilcův levý hák Hillovu bradu a bylo vymalováno.

Američan tak tvrdě zaplatil za všechny provokace, které k „Poatanovi“ vyslal. Okamžitě se však začal poohlížet po novém soupeři, a to ideálně takovém, který jej vystřelí zpět na vrchol divize. První volbou byl Jiří Procházka, který na stejném turnaji slavně zvítězil a jasně ukázal, že jeho zavání s Pereirou byla epizodní záležitost. Odpověď českého samuraje ovšem Hillovi příliš velkou radost neudělala.


„Chci jít teď o titul. Teď, když jsem porazil Rakiče, je titul jediná věc, kterou opravdu chci. Na tom já i můj tým pracujeme,“ prohlásil Jiří v interview, které poskytl The MMA Hour.

Hill se tak musel porozhlédnout jinde a bylo jasné, že na soupeře z nejlepší pětky bude muset zapomenout. Na souboj s prostořekým Američanem nakonec kývl jeho krajan Khalil Rountree. Ten prožívá nejlepší období ve své profesionální kariéře. Nashromáždil sérii pěti vyhraných zápasů a jeho výkony se po přechodu do vyhlášeného gymu Tiger Muay Thai ustálily na solidní úrovni.


Souboj Hilla s Rountreem je naplánován na 29. června, kdy se v Las Vegas uskuteční turnaj UFC 303. Našlapaná akce bude vrchol mezinárodního týdne boje a na kartě jsou taková jména jako Conor McGregor nebo Michael Chandler. Pokud se Hill předvede v lepším světle a zvítězí, může se o Jiřího Procházku ucházet znovu.

Zdroj: The MMA Hour


Další články