Sleduj nás

Novotný nastínil jména soupeřů, kterým by Muradov mohl čelit. Na titul to zatím nevypadá

Novotný nastínil jména soupeřů, kterým by Muradov mohl čelit. Na titul to zatím nevypadáFOTO: OKTAGON MMA

Většina fanoušků by si nepochybně přála Makhmuda Muradova vidět v boji o titul, ale na svou příležitost si bude muset ještě počkat.

Makhmud Muradov je pro české publikum nositelem velkého jména, které si Oktagon nemohl nechat ujít, když jej UFC propustilo ze svých služeb. S jeho příchodem se otevřela celá náruč zajímavých soubojů a jeden z těch absolutně nejzajímavějších, který již jednou byl v řešení, by se uskutečnil proti šampionovi Patrikovi Kinclovi.

Muradov nicméně posledních pět let sloužil v UFC, přičemž v Oktagonu naposledy bojoval v červenci roku 2019. A jelikož za tu dobu žlutočerná značka nabrala na síle, tak sám uzbecký bojovník necítí, že by měl jít při svém prvním fightu hned o titul. To mimo jiné potvrdil i sám Ondřej Novotný ve svém vysílání MMA Letem světem.

„Určitě je možnost, aby šel Mach hned o pás, protože je v žebříčku dobře postavený – Patrik je čtyřicet dvojka, Mach čtyřicet pětka – ale já to tak nevidím, že by o něj měl teď jít. A hlavně to tak nevidí ani on sám,“ řekl Novotný.

„Kdyby za mnou Mach přišel a řekl mi, že je jeho podmínkou jít hned v prvním zápase o titul, byl bych s tím v pohodě a nějak bychom se domluvili, zatím ale nevím. Mach se mě ptal, co budeme dělat s tím zápasem. Máme tu spoustu zajímavých možností, jako jsou Engizek, Mazúch, Zawada, Kincl, Peňáz, Čepo, no tak uvidíme,“ nechal si dvířka pootevřená.


Co je ovšem jisté, je to, že se Mach znovu po pěti letech představí před českým či slovenským publikem, které jeho přítomnost ocení více než Amerika, Polsko nebo Asie. Jak totiž Mach při přestupu stihl odhalit, zájem o jeho služby projevilo jak ONE FC, tak i KSW nebo PFL. Oktagon nepřišel s finančně nejlákavější nabídkou, ale vztahy k této scéně a fanouškům nepochybně rozhodly.


Další články