Sleduj nás

Nate Diaz pozitivně testován, zápas s Jorgem Masvidalem v ohrožení!

Nate Diaz pozitivně testován, zápas s Jorgem Masvidalem v ohrožení!

Tak to tu ještě scházelo. Další příběh z nekonečného seriálu řízeného USADOU by mohl mít pro věrné fanoušky naprosto zničující následky. Americká antidopingová společnost mladšího z bratrů Diazů před jeho bitvou s Masvidalem informovala, že v jeho těle našla stopy zakázaných látek. Ten okamžitě ukončil s UFC veškerou spolupráci a hodlá se od MMA distancovat tak dlouho, dokud se jeho jméno neočistí.

Vše začalo, jak už tomu bývá zvykem, velmi náhle a nečekaně. Sotva Conor McGregor oznámil svůj návrat, přičemž Natea Diaze označil za jednoho ze svých budoucích soupeřů, se kterým by se v roce 2020 rád utkal o nový symbolický titul „Největšího grázla planety“, tak byla všem plánům učiněna přítrž. Nate Diaz, jenž měl v této válce gangů reprezentovat Západní pobřeží, byl pozitivně testován.

Protože je tato informace stále čerstvá, tak nemůžeme být konkrétní a říct, jaká látka je na vině. Podobně to netuší ani sám Diaz, který o celé věci informoval ve stories na svém Instagramu. Z jeho zprávy je patrné, že mu UFC nabídlo možnost, aby zápas s Masvidalem i tak podstoupil (kvůli zisku), on to však odmítl, protože nechce být považován za podvodníka. Je totiž silně přesvědčený o své nevinně, a proto se hodlá od MMA distancovat, dokud mu to někdo nedá za pravdu.


„Nezvládnu to na zápas v New Yorku, jelikož mám zvýšené hladiny něčeho, co by mohlo pocházet ze zakázaných látek. Považuji tyto zprávy za nepravdivé, protože požívám jen přírodní suplementy a jím pouze jídla, která si neprošla chemickou úpravou. Dokonce nejím ani žádné maso. Takže dokud to UFC, USADA nebo kdokoliv jiný nevyřeší, tak nebudu zápasit a rozhodně to ani nebudu před vámi skrývat – jak mi navrhovali (aby zápas s Masvidalem proběhl),“ znělo v Diazově oznámení.


„Nehodlám připustit, aby bylo moje jméno spojeno s podváděním. Tak to dělají všichni ostatní zku*vysyni, co podstoupí zápas, jen aby dostali zaplaceno. Když jde o mou důstojnost, jsou mi u prdele nějaké peníze. Nebudu s nikým hrát tuhle hru a určitě nebudu čekat, aby se to začalo řešit až po zápase, to je podvádění… Takže se uvidíme, až se uvidíme. Váš jediný opravdový grázl ve hře,“ vzkázal fanouškům.

Natea Diaze v boji proti systému podpořil i jeho budoucí soupeř Jorge Masvidal, který mu chvíli po přečtení novinek napsal tuto zprávu: „Nate, nejsi největší zm*d ve hře (to jsem já), ale určitě jsi jeden z nejčistších grázlů, jaké znám. Vím, že je tvé jméno čisté, a nepotřebuji výsledky USADY, aby mi to dokázaly. Uvidíme se 2. listopadu."

UFC pro tento moment neuvedlo, zdali je duel oficiálně zrušen. Co však ale platí, je to, že z něj Nate Diaz odstoupil, dokud se jeho jméno neočistí. A tady už jen zbývá vyřešit otázku, jak dlouho to bude trvat. Turnaj v New Yorku se má uskutečnit již příští víkend, což je hodně málo času na důkladné rozbory…Další články