Sleduj nás

Nate Diaz: Chci pryč z UFC! Dana White: Tu novou smlouvu s ním podepíšeme!

Nate Diaz: Chci pryč z UFC! Dana White: Tu novou smlouvu s ním podepíšeme!
Ve sporu názorů se ocitla dvojice Nate Diaz a šéf MMA Ligy mistrů Dana White.


Jak je dobře známo, kalifornský bijec Nate Diaz to má jen jeden zápas do konce své aktivní smlouvy s UFC. O tento fight vesměs prosí již od podzimu, ale Dana White mu ho stále ne a ne dát.

Proč tomu tak je? Jak řekl sám Francis Ngannou, pokud plánujete z UFC odejít, udělá organizace cokoliv, aby si vás udržela. A to třeba i mnohdy drastickými metodami, že vám přestane nabízet zápasy a nechá vás vycukat, dokud vám nedojdou peníze, takže vám nakonec nezbude jiná možnost než podepsat novou smlouvu.

V případě Natea to bude dost podobné. UFC si ho momentálně šetří na nějaký významný fight, ze kterého by mohlo co nejvíce profitovat. A než se takový fight najde, nechává kalifornského bijce trpět.

„Už mě to přestává bavit. Od listopadu volám po duelu, snažím se s nimi komunikovat, ale nikdo mi neodpovídá. Já i Dustin Poirier jsme se dohodli na zápase, nikdo další s ním však nesouhlasí. Chci ten poslední fight, ať konečně můžu vypadnout z UFC!“ bouřil se jeden z nejvlivnějších MMA zápasníků dnešní doby.


Záhadou nám ovšem v tomto případě je, jak odlišné jsou názory, které spatřují světlo světa. Zatímco Nate je dle svých vyjádření značně nespokojený, Dana White tvrdí opak. A dokonce je přesvědčený, že s Natem tu smlouvu ještě prodlouží.

„S Diazem to funguje tak, že jste chvíli nahoře a chvíli dole, ale na taková jednání jsem už zvyklý. Až tento byznys budete dělat tak dlouho, jako ho dělám já, tak to pochopíte a budete k nějakým věcem shovívavější,“ odpovídala hlava organizace.

„V každém případě s Natem jednáme o prodloužení kontraktu a zatím se věci vyvíjí velmi slibně. Samozřejmě, není nic uzavřeného, ale vše je momentálně na dobré cestě,“ svěřil se Dana White novináři Aaronu Bronsteterovi.


A nám se tedy jen nabízí otázka, kde vězí pravda. Přeci jen tu máme dvě odlišné verze příběhu a jedna z nich patrně nebude pravdivá.

Další články