Sleduj nás

Nabuzený Aspinall zaslal bojovou výzvu přemožiteli Procházky. V UFC by mohl vzniknout první šampion tří divizí

Nabuzený Aspinall zaslal bojovou výzvu přemožiteli Procházky. V UFC by mohl vzniknout první šampion tří divizíFoto: UFC

Akce roku se kvapem blíží a karta očekávaného večera je prakticky kompletní. Jediné místečko, které zbývá obsadit, je ovšem to nejprestižnější. Hlavní tahák totiž musí způsobit fanouškům lehkou arytmii a bezesné noci již dlouho před turnajem.

Prozatímní šampion těžké váhy se marně shání po adekvátním soupeři. Tom Aspinall v listopadu zdemoloval Sergeje Pavloviče za pouhých devětašedesát sekund a byl připraven prakticky hned nastoupit do další bitvy. Provokace adresované Stipemu Miocicovi se nesetkaly s pozitivní odezvou, ale na obzoru se objevil nový soupeř, který by rád přepsal historické anály. Alex Pereira již ovládl dvě váhové divize a pokud by se mu povedlo úspěšně se etablovat ve třetí, byl by to opravdu husarský kousek.

„Bojoval jsem ve střední váze, ale musel jsem poslechnout své tělo a jít nahoru. Aktuálně jsem tak velký, že jsem v podstatě těžká váha. Sice je to již opravdu velký skok, který si musím naplánovat, a dá to nějakou práci, ale jsem bojovník, takže jsem připravený bojovat kdykoliv a s kýmkoliv,“ nechal se slyšet Alex v rozhovoru, který poskytl serveru pasionmma.


Vzhledem k Alexovým úspěchům je jasné, že by mu UFC cestu k další titulové šanci rádo umetlo, protože brazilská mašina na knokauty je aktuálně jednou z největších hvězd celé organizace. Souboj s dočasným vládcem divize, který nemá adekvátního soupeře, tak dává veškerý smysl světa. Sám Aspinall je jednoznačně pro, takže zbývá jen doladit detaily.

„Jestli se mnou chce Alex bojovat na UFC 300, tak klidně můžeme. Nechci se na něj vytahovat, ať to nevypadá, že rád šikanuju malé kluky, ale rozhodně jsem připraven ho přivítat v těžké váze,“ potvrdil Tom na svém YouTube kanále, že je natěšený a v plné přípravě.


Momentálně se tedy zdá, že vše závisí na schopnosti UFC přesvědčit Pereiru, že nastala ta správná doba na pokus o přepsání historie. Angličan nechce ztratit rok čekáním na vítěze zápasu Jones vs. Miocic a pokud Alex na souboj snů kývne, UFC 300 bude mít hlavní zápas odpovídající velikosti akce.


Další články