Sleduj nás

Na titul teď můžeš klidně zapomenout, uslyšel Ferguson poté, co odmítl duel s Hollowayem

Na titul teď můžeš klidně zapomenout, uslyšel Ferguson poté, co odmítl duel s Hollowayem

Celou dlouho kariéru čekáte na moment, kdy vám bude umožněno bojovat o titul, ale jakmile se ta chvíle přiblíží, tak jen musíme přihlížet těm nepředvídatelným vlivům osudu, jež se v posledních týdnech udály.

Tony Ferguson měl bojovat s Khabibem Nurmagomedovem o pás šampiona lehké váhy, ale protože je Khabib momentálně prakticky na celý rok ze hry venku, musel si na svou příležitost až do doby Eaglova návratu počkat.


Dana White dost dobře věděl, že tu má válečníka, který si zaslouží šanci bojovat o titul, ale rovněž nechtěl svého šampiona v době jeho absence jen tak připravit o pás, a proto vymyslel bitvu o prozatímního mistra hmotnostní kategorie do 70.3 kg.


Někteří zápasníci by tuto možnost vítali s otevřenou náručí, avšak Ferguson byl jiného názoru. „Dočasným šampionem jsem už byl, teď si zasloužím šanci bojovat o titul… o ten pravý titul,“ naznačoval své rozhořčení, ačkoliv tušil, že jeho prosba zůstane nevyslyšena.

Dana White původně nominoval do boje o pás prozatímního šampiona divize lehké váhy Tonyho Fergusona s Maxem Hollowayem, ovšem poté, co jej první jmenovaný odmítl, přenesl tuto možnost k Dustinu Poirierovi a ten už se nemusel nad ničím dvakrát rozmýšlet.


„Potil jsem pro tuto organizaci krev, dostal jsem rány, které se mi možná nikdy nezahojí, ale své šance jsem se nedočkal,“ uvedl „El Cucuy“ skrze sociální media. „Kdyby UFC chtělo, mohlo mi dát šanci bojovat o titul s Maxem v pérové váze, ale asi nemělo zájem,“ poukazoval.

Tony je možná v právu, ovšem tak už to v této branži chodí. Propásneš-li svou šanci, musíš si druhou vybojovat… a co na tom, že máš 11 výher v řadě. Pro něho samotného to znamená další bitvu, která by ho v případě neúspěchu posunula o velký krok zpátky na této jinak dlouhé cestě.


Další články