Sleduj nás

MMA zápasníci nejsou čistí, tvrdí šéf antidopingového výboru

MMA zápasníci nejsou čistí, tvrdí šéf antidopingového výboru

Bojové sporty se nejen v České republice těší stále větší přízni, což vyvolává velmi častou otázku, jestli už není na čase zavést nějaké pravidelné dopingové kontroly. Organizátoři je zatím odmítají, přitom je údajně jisté, že by se tu pár provinilců přeci jen našlo.

Aby se něco takového mohlo vůbec stát, musel by dle slov Jana Chlumského, vedoucího Českého antidopingového výboru, vzniknout spolek (mezinárodní sportovní federace), který by měl svá vlastní antidopingová pravidla, jimiž by se řídili jak sportovci, tak i funkcionáři.


V momentě, kdy by zde takováto věc začala fungovat, rázem by se řady bojových společností pročistily. „Určitě se to prostředí tady nedá považovat za čisté," odpovídal Chlumský. „Nějaké informace o tom máme, dále to však nebudu rozvádět. Tohle místo je zatím nekontrolovatelné." 

Že by byly potíže s financováním, v tom údajně problém není. „Pět tisíc je úplné minimum, co by stál jeden antidopingový test. Dražší stojí až o tři tisíce více. Pokud by se dělaly EPO analýzy, opět se vejdeme do toho požadovaného minima," snažil se dementovat zprávy některých lidí, že cenově se to nevyplatí. 


„Vše je o to organizacích, které antidopingové kontroly zkrátka neuznávají. Nám je to samozřejmě líto, ale pokud to pořadatelům nevadí, nedá se s tím nic dělat. V ČR zatím není doping považován za trestný čin," dodával šéf výboru.

(Zdroj: isport.blesk.cz)


Další články