Sleduj nás

Michal Martínek: Letos chci alespoň tři zápasy! Na KSW v Liberci ale nebudu

Michal Martínek: Letos chci alespoň tři zápasy! Na KSW v Liberci ale nebuduFOTO: KSW

Česká jednička těžké váhy si po letech dopřála klidné prožití vánočních svátků. Michal vzal manželku na dovolenou a nechal trochu odpočinout tělo zhuntované náročným drilem. Nyní přichází čas, kdy se opět ponoří do práce, a půjde si pro to, co mu patří!

Šampion organizace Oktagon je u našich severních sousedů nadmíru spokojený. Kvalita oponentů a profesionalita polského MMA hegemona naplňuje veškeré potřeby. Jediný mráček na jinak azurovém nebi jsou dvě porážky z posledních zápasů.

„Mám to 1:2. Byla tam jedna sporná porážka, kde jsem byl po protestu KSW uznán za vítěze, ale Sherdog je červený. Oficiálně tak mám v KSW negativní bilanci a další zápas je potřeba vyhrát,“ burcuje Michal před dalším zápasem.


Fanoušci by svého miláčka viděli nejraději již na turnaji v Liberci, který je pro ně velmi snadno dostupný. Bohužel, galavečer s výrazným českým obsazením proběhne za pouhých pět týdnů, což není doba, která by se slučovala s plnohodnotným kempem.

„Moje účast v Liberci nepřipadá v úvahu. V říjnu jsem v semifinále o titul dostal KO od Darka Stošiče, pak jsem si dal měsíc a půl úplný oraz bez úderů či otřesů. Nechtěl jsem to podcenit. Sem tam jsem si cvičil, ale nebylo to nic vážného. Spíše základní provozuschopnost. Ve finále by to pak vycházelo na nějaký měsíc a půl na přípravu, což si ale se svým skóre v KSW nemohu dovolit,“ vysvětlil Michal pro sport.cz, proč si na jeho zápas musíme ještě počkat.


Hvězda Reinders teamu je i po porážce od Stošiče na krásném čtvrtém místě v hodnocení těžké váhy. Michal tak bude vybírat ze soupeřů, kteří se v žebříčku pohybují okolo něj, což je například krajan Viktor Pešta nebo Slovák Štefan Vojčák. Martínek se nevyhýbá ani jednomu, a navíc našel pro oba zápasy vhodné lokace.

„S Viktorem by to největší smysl dávalo třeba ideálně v Praze. Byla by škoda dát takový zápas na polskou scénu. Je tu i šestka Slovák Štefan Vojčák, kde se to také nabízí. Říkal jsem, že by to s ním mohl být dobrý zápas na Slovensku v Bratislavě, aby si slovenští fanoušci mohli užít atmosféru KSW, když už tam mají svého reprezentanta a po Martinu Budayovi je to jejich dvojka těžké váhy,“ nebojí se Martínek výjezdu na půdu svého soupeře.


Další články