Sleduj nás

Gamrot: Jsem nejlepší zápasník v lehké váze! Až narazím na Makhacheva, tak to všem dokážu

Gamrot: Jsem nejlepší zápasník v lehké váze! Až narazím na Makhacheva, tak to všem dokážuFOTO: UFC

V MMA se většinou nevyplácí koukat se dál než pouze na soupeře v nejbližším zápase. Polský bijec, kterého čeká tento víkend hlavní zápas na turnaji UFC, se však podobným pravidlem rozhodně neřídí, a hledí až vstříc titulové bitvě.

Organizace UFC se tento víkend vrací do domovského APEXu, kde se odehraje další turnaj z edice Fight Night. Hlavní zápas tentokrát obstarají dva borci z vrcholu lehké váhy. Na jedné straně klece bude stát šikovný postojář Rafael Fiziev a na té druhé polská mašina na takedowny Mateusz Gamrot.

Bývalý šampion KSW se do americké ligy přesunul s nálepkou obrovského talentu a tuto reputaci dokázal v poslední době poměrně přesvědčivě naplnit. Pět výher z posledních šesti zápasů vlilo do žil polského bijce slušnou dávku sebevědomí, které se ukázalo v posledním vyjádření.


„Můj wrestling vždy porážel postoj ostatních. V lehké váze mě zajímá jen jeden soupeř. Mluvím o Islamu Makhachevovi. Věřím, že nyní vyhraje nad Oliveirou a za rok nebo dva se potkáme. Myslím, že můj wresling je lepší než jeho. Musíme se sejít v kleci a dostat na tuhle otázku odpověď. Podle mého názoru jsem nejlepší zápasník v téhle divizi. V sobotu se o tom přesvědčíte!“

Dvaatřicetiletý Polák sice již kouká na boj o titul, ale prvně si bude muset poradit s nebezpečným Fizievem. „Ataman“ sice v posledním zápase prohrál a ukončil tak svoji impozantní jízdu, která čítala šest vítězství v řade, ale hvězdného Justina Gaethjeho pořádně potrápil. Vyrovnaná bitva s držitel BMF titulu mohla jít klidně na stranu bojovníka z Kyrgyzstánu, a Fiziev tak dokázal, že je připravený bojovat s absolutní elitou.


Gamrot zatím na podobně hvězdného soupeře nenarazil. Největší jméno, se kterým se Polák potkal v kleci, bylo Beneil Dariush a tato konfrontace přinesla Mateuszovi jednomyslnou porážku na body. V sobotu v noci tak bude muset Gamrot vystoupit ze svého stínu a potvrdit silná slova a titulové ambice dominantním výkonem v kleci.

Zdroj: inthecage.pl


Další články