Sleduj nás

Má ruku jako Hellboy a je mistrem světa v páce. Soupeři říkají, že podvádím, směje se

Má ruku jako Hellboy a je mistrem světa v páce. Soupeři říkají, že podvádím, směje seFoto: World Armwrestling Championship

Matthias Schlitte je profesionální arm-wrestler, který soutěží v lehké váze. Jeho pravá paže by se však neztratila ani v supertěžké.

Nikdo z nás neovlivní, s jakým handicapem se narodíme, ale pak tu jsou tací, kteří z něj dokáží udělat svoji výhodu.

Skvělým příkladem nám je dnes již šestatřicetiletý Němec Matthias Schiltte, který trpí velice vzácným Klippel–Trénaunayův syndromem. Dle odborné lékařské definice jde o vzácnou vrozenou poruchu, při které se nedokáží správně tvořit krevní a/nebo lymfatické cévy. Takové postižení vede ke svalové hypertrofii, jež se objevuje převážně na některé z končetin.


Matthias byl díky své abnormálně velké pravé paži nepřehlédnutelný už jako malý kluk, za což se kolikrát stal terčem posměšků, ale když pak přišel čas na silové porovnávání, tak všechen smích přestal. V páce nebyl spolužák, který by na Schlitta dokázal vyzrát, a to jej motivovalo, aby své vrozené vady využil naplno.

„Jako malý jsem neměl vůbec ponětí, že existují nějaké soutěže v arm-wrestlingu, ale když potom všichni viděli mou sílu, tak mě i učitelé přihlásili do různých turnajů. Začal jsem regionálními soutěžemi, pak to přešlo do celostátních a pak i do mezistátních,“ svěřil se Matthias pro server xsportnews.


„Vzhledem k mé paži mě nejde přehlédnout a bohužel i soupeři se domnívají, že podvádím. Mám ruku větší než kterákoliv těžká váha a sám přitom soutěžím v lehké,“ smál se. „Když potom ale svým protivníkům vysvětlím, že trpím vzácným syndromem, tak u nich najdu pochopení,“ přiznal muž, v jehož sbírce je osm národních a čtrnáct mezinárodních titulů.

„Pokud vše půjde dobře, tak ta čísla ještě zaokrouhlím a pak dám šanci nové generaci. O soutěže v páce není ve světě tak velký zájem, přesto jsem rád, že jsem se jich mohl účastnit. Dalo mi to nový náboj do života a moje jméno nejspíš jen tak někdo nezapomene,“ dodal Matthias, který se na soutěžích prezentuje pod přezdívkou Hellboy.Další články