Sleduj nás

Legenda českého muaythai Jiří Žák se loučí. Všechna čest!

Legenda českého muaythai Jiří Žák se loučí. Všechna čest!
Gentleman a bojovník ze staré školy, který vždy hájil ty správné hodnoty. Přesně tak se bude vzpomínat na jednu z nejvýraznějších osobností domácí scény, která tu poslední dvě dekády bavila fanoušky a rozdávala tvrdé knockouty.

Jiří Žák se v minulém týdnu rozhodl ve třiačtyřiceti letech ukončit svoji neskutečnou kariéru. Zanechal za sebou působivý rekord třiaosmdesát výher a třiadvacet proher, kdy šestatřicet zápasů zvládl ukončit knockoutem!

Jiří vždy hrdě reprezentoval pražský Hanuman Gym a pod vedením Petra Macháčka dosáhl výsledků, které budou následující generace jen těžko překonávat. Jen tak pro připomenutí, čtyři tituly mistra ČR CMTA, dvojnásobný šampion ISKA, vítěz turnaje Clash of Titans z roku 2009, trojnásobný champ organizace WMC, světový šampion IBBO z roku 2005 a dvojnásobný šampion organizace WFCA.


jiri zak muaythai

White Tiger se poslední roky, kromě vlastní kariéry, věnoval předávání svých bohatých zkušeností. Založil si klub Muaythai Chomutov, kde pod jeho vedením vyrůstá nová armáda bojovníků, kterým se Jirka snaží vštípit zásady, na kterých fungoval během svého života válečníka.


Jedno z hlavních hesel vždy bylo nezneužívat své schopnosti mimo ring. Všechny tyto pravidla a skromné vystupování jsou v ostrém kontrastu s moderní dobou. Dnešní borci totiž po pár zápasech v kleci zaujmou status superstar a kromě sociálních sítí se snaží prosadit trashtalkem a uražením soupeřů. Jirka Žák byl krásnou ukázkou toho, že úspěšný bojovník může být zároveň člověk s kultivovaným vystupováním a dobrým srdcem.

jiri zak rodina

Krásný příběh má však nepříliš veselou tečku. Jiří Žák se těšil, že nabídne svým fanouškům ještě jednu epickou bitvu. To proti jednomu z nejlepších borců nastupující generace - Jakub Klauda. Zápas měl být ozdobou plzeňského turnaje Souboj Titánů, ale vleklé zdravotní potíže chomutovského veterána učinily těmto plánům přítrž.


Konkrétně se jedná o opotřebovaný kyčelní kloub, který prostě po tisících hodinách tréninku vypověděl službu. Jirka nyní bude mít více času na svoji krásnou rodinu a k tomu je mu potřeba maximálně poblahopřát. Sluší se také poděkovat, protože podobné osobnosti se na naší scéně nerodí příliš často.


Další články