Sleduj nás

Krásné gesto! Muradov po vzoru Khabiba s Poirierem podpoří charitu v Uzbekistánu

Krásné gesto! Muradov po vzoru Khabiba s Poirierem podpoří charitu v Uzbekistánu

„Když můžu, rád pomůžu.“ To je heslo, jakým se řídí nová posila v řadách UFC Makhmud Muradov, který se hodlá se svým čerstvě nabitým štěstím podělit i s ostatními.

Uzbecký bijec (s českým srdcem) je živým důkazem toho, že se vaše sny plní, pokud si jim jdete naproti. Skoro jako všude jinde, i Machova cesta byla zpočátku velmi trnitá, během níž přišlo několik tvrdých pádů, ovšem při vytrvalé píli přišly i úspěchy. A ten největší Muradov oslavil stále teprve nedávno.

„Stále nemůžu uvěřit, že se to stalo,“ pravil Mach pár chvil na to, co se upsal UFC. Na svém kontě má totiž jedenáct výher v řadě a dá se tedy říct, že to byla všechno jenom otázka času. Přesto se mu díky tomu otevřely nové brány možností.


Makhmud Muradov je jedním z těch lidí, kteří vědí, jak nepříjemné je, pokud trpíte nedostatkem. Ať už to je oblečení nebo jídlo, všechno má stejný základ, a tím jsou finance. Proto jak se nechal několikrát sám slyšet, pokaždé posílal část ze svých zápasnických výplat rodině do Uzbekistánu.


„Často převádím peníze pro svou rodinu a pro své blízké domů. Je pro mě důležité jim pravidelně pomáhat,“ svěřoval se kdysi Mach na svém instagramu, jehož motivace se postavila na opravdu silných základech. A s příchodem UFC se dá očekávat, že ty finanční příspěvky budou ještě vyšší.

Podobně jako tomu bylo v případě Khabiba s Poirerem, stejně tak i Mach plánuje vydražit své věci hned z prvního zápasu v UFC (který svede už příští víkend v Kodani). Celý výtěžek pak pošle k charitativním účelům doma v Uzbekistánu.

„Jsem takový, jaký jsem. Buďto mě mají lidi rádi, nebo mě nemají rádi,“ říkal o sobě Mach. „Jsem dříč a makám co nejvíc, půjdu si za svou dvanáctou výhrou, první v UFC,“ plánuje.Další články