Sleduj nás

Khabibův výkon ohromil i prezidenta Putina. Zde je část jejich rozhovoru

Khabibův výkon ohromil i prezidenta Putina. Zde je část jejich rozhovoru

Rusko se může radovat. V nejprestižnější MMA organizaci světa má zápasníka, který útočí na absolutní rekord soutěže, o němž si může většina jeho kolegů nechat jenom zdát. Dvacet osm výher, žádná porážka – kdo to kdy viděl? Prezident Vladimir Putin byl tak ohromen dalším Khabibovým výkonem, že si ho téměř přesně po roce (po výhře nad McGregorem) pozval opět k sobě. Zde je část jejich rozhovoru.

Putin: Gratuluji ke skvělému výkonu. To škrcení bylo provedeno výborně, velmi technicky. Netlačil jsi mu jenom na krk, zablokoval jsi mu tok krve z obou stran.

Khabib: Ano, nejprve jsem zkoušel nasadit neck crank (tzv. škrcení přes bradu), ale protože to bylo ještě v prvním kole, měl stále dostatek sil se z toho dostat. Pokusil jsem se Dustina uškrtit, ale pak jsem se otočil na tátu (který byl v jeho rohu) a řekl jsem mu: „Nešlo to ještě.“


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Putin: Všiml jsem si, že tě (Poirier) trefil jedním čistým úderem (ve druhém kole).

Khabib: Byla to dobrá rána… Věděli jsme, že co se týče úderů, tak je rychlejší než já. I proto jsem mu v prvním kole nechtěl nic dovolit. Bylo by to moc riskantní, kdybych se s ním pustil od začátku hned do nějaké přestřelky. Ve druhém kole jsem bohužel trochu zamrznul, takže mě nachytal. V ten moment jsem slyšel tátu, jak nadává (smích).


Putin: Dustin je ale vyšší než ty, ne?

Khabib: Ani ne, jsme přibližně stejně vysocí. Očekával jsem, že bude menší než já. V klinči jsem si ale uvědomil, že je větší a silnější. Navíc bylo těžké ho udržet, protože venku i v areně bylo strašné horko, takže mi mohl snadněji proklouzávat.


Khabib: Z USA jsem byl zvyklý, že mě fanoušci při vstupu do klece vypískají. Ochozy vždy fandí sportovcům své národnosti. Tady to bylo ale jiné. Jakmile jsem vyšel, cítil jsem ohromnou podporu. Viděl jsem tolik známých tváří, až jsem znervózněl. Cítil jsem strašně velký tlak.

Putin: Ale stále jsi byl schopný dělat svou práci a chodit si pro takedowny.

Khabib: Před bojem mě jeden přítel varoval, že si Dustin své soupeře rád chytá do gilotiny (typ škrcení). Věděl jsem, že to dělá pravou rukou, ačkoliv je to levák. Aby byl úspěšný, musí si vás pevně svázat i nohama. Takže jsem se rozhodl, že mu nastavím krk, ale nedovolím mu svázat mě nohama. Vždy jsem se snažil mít svou nohu nad tou jeho, aby mu to plné sevření nevyšlo. Ve třetím kole, když mě chytil do gilotiny, jsem postupoval podle plánu, moje noha nad tou jeho, ale stejně jsem cítil, že mě svírá dost pevně. Uvědomil jsem si, že se z toho musím dostat tak rychle, jak jen to bude možné. Dvakrát jsem změnil pozici, než se mi to podařilo.

Khabib se na tiskové konferenci nechal slyšel, že ta první gilotina ve třetím kole byla z Dustinovy strany opravdu nebezpečná, avšak protože si stále hlídal svou pozici, tak se mohl „protáčet“, dokud se neobjevila skulinka. Poirier tímto pokusem ztratil spoustu sil, což Khabib moc dobře věděl, a i proto svůj únik z druhého škrcení tak trochu odkládal. Pár chvil na to svého velmi vyčerpaného soupeře sám zakončil a obhájil tak titul z divize lehké váhy.Další články