Sleduj nás

Khabib se připravuje na „válku“, ta ovšem nepřijde v dohledné době

Khabib se připravuje na „válku“, ta ovšem nepřijde v dohledné době

Khabib Nurmagomedov prozradil, kdy by se měl vrátit do klece a obhajovat svůj pás z lehké váhy.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Jakmile odložilo UFC všechny své turnaje, mohli jsme si možná matně myslet, že se duel Khabiba s Fergusonem přesune na nejbližší volný termín.

S tímto plánem však počítat nemůžeme, protože koncem dubna začne posvátný Ramadán, jenž doprovází přísná pravidla, v rámci nichž nepřipadá zápasení v úvahu.


Khabib Nurmagomedov

Nurmagomedov proto ve svém Instagramovém příspěvku nabídl indicii, že bude svůj pás obhajovat opět přesně po roce.


„Do září není tak daleko… ačkoliv je těžké věřit, že tohle všechno skončí až v září. Jeden moudrý člověk ovšem řekl, že se v době míru musíte připravit na válku,“ napsal formou mírné hádanky. Podstata tvrzení se však dala pochopit.

Doposud to vypadá tak, že se v září bude konat velký číslovaný turnaj znovu v Abú Dhabí, což Khabibovi hraje do karet, protože se tam cítí jako doma. Na UFC 242 se zde střetl s Dustinem Poirierem, jehož přemohl ve třetím kole na submisi rear naked choke.

Khabib vs Tony Ferguson


A kdo bude Khabibovým soupeřem? Zdali si UFC zanechá současný plán, že se Tony Ferguson v boji o titul dočasného šampiona utká s Justinem Gaethjem, pak to na 99 % bude jeden z této dvojice. Totéž nicméně potvrdil i sám Dana White ještě předtím, než byl nucen všechny galavečery pozastavit.


Další články