Sleduj nás

Khabib cítí, že se nachází u konce své kariéry: Moc zápasů už před sebou nemám

Khabib cítí, že se nachází u konce své kariéry: Moc zápasů už před sebou nemám

Každá cesta jednou končí, ta Khabibova byla však nadmíru úspěšná. A pokud se mu podaří vyhrát i následující tři fighty, pak by svou kariéru zakončil na celkovém skóre 30 vítězství a žádné remízy nebo porážky.

Ruský šampion ve službách UFC podepsal s bojovým gigantem nedávno novou smlouvu. V té staré mu chybělo odmlátit pouze jeden zápas, u té nové nebylo konkrétně uvedeno, na kolik duelů se upsal. Podstatné je však vědět, že si Khabib Nurmagomedov přeje zakončit svou kariéru neporažen, k čemuž chce za sebou nechat odkaz, že porazil všechna nejvýše postavená jména. Co to obnáší?

Kromě toho, že se létající Orel utká s Dustinem Poirierem, tak by potom měl zdolat Tonyho Fergusona. Jedná se o zápasníka, jenž má na svém kontě momentálně dvanáct po sobě jdoucích výher. Ve třetím fightu by se Khabib rád utkal s kanadskou legendou Georgesem St-Pierrem. Podaří-li se mu toto pořadí splnit, bude jeho válečné tažení u konce.


„Pokud chci, aby si mě lidé zapamatovali jako nejlepšího zápasníka lehké váhy, musím přemoct ostatní nejlepší fightery v divizi. To je momentálně Tony Ferguson. Abych se k němu ale dostal, musím nejprve zvládnout duel s Dustinem Poirierem,“ odhaloval Khabib, jak to vidí.

Co se týká odvety s Conorem McGregorem, ani ta není vyloženě ztracená. „Jestli chce Conor odvetu, musí se vrátit a porazit jedno nebo dvě top jména. V souboji se mnou nic nepředvedl… naopak mě prosil, abych na něj byl něžný, takže jakápak okamžitá odveta?“ ptal se ruský šampion. „Ať si ji nejprve zaslouží.“  


Horší jsou však zprávy ohledně jeho konce. Khabib v UFC odmlátil 11 zápasů, v žádném nějak viditelně neklopýtl. Lidé by si ho určitě přáli vidět v akci o něco déle. „Nechci říct, že už je má kariéra na konci, ale určitě jsem poblíž něho. Moc zápasů už před sebou nemám. Přál bych si bojovat s Fergusonem a St-Pierrem, ale nechci si vybírat soupeře. Nikdy bych si je sám nevybíral. Půjdu proti tomu, koho mi UFC předhodí,“ prozradil Nurmagomedov v rozhovoru pro Russia 24.


Další články