Sleduj nás

Karlos Vémola podezřelý z vážného týrání zvířat. Tygřice Ramba má chirurgicky odstraněné drápky

Karlos Vémola podezřelý z vážného týrání zvířat. Tygřice Ramba má chirurgicky odstraněné drápkyFoto: OKTAGON MMA

Karlos Vémola má další vážné potíže se zákonem. Bílá tygřice má chirurgicky odstraněné drápky, podezření padá na bojovníka.

Skoro jako by to nebyl Karlos Vémola, aby se kolem něho nemotala media, obvinění z nevěry či nějaké trestné stíhání. Role bojovníka se opět dostala na malý okamžik bokem a nastal čas na vysvětlení velice vážného případu.

Jak jistě víme, ve vlastnictví Vémoly poslední rok bylo vzácné mládě tygra bílého, na nějž neměl platné dokumenty. Tvrdil však, že zvíře se u něho má jako v pohádce a zajišťuje mu profesionální péči.


Se svou obhajobou Terminátor dlouho neuspěl. Chráněná tygřice mu byla v posledních dnech odňata a převezena do záchranného centra v Německu. Během rutinní zdravotní prohlídky však došlo k nečekanému, ovšem pro bojovníka vážnému zjištění. Tygřice Ramba, jak ji současný šampion polotěžké váhy OKTAGONu pojmenoval, má chirurgicky odstraněné všechny drápky na předních končetinách.

V tomto bodě ještě není Karlos plně vinen, ale, což je podstatné říct, padá na něj velké podezření. A to z toho důvodu, že Rambu obdržel jako třítýdenní kotě.


Dle očekávání do hry vstupuje nekompromisní Státní veterinární správa, která upozorňuje, že v případě zánětu se odstraňuje pouze zanícený dráp, nikoliv všechny. A to navíc u tak mladého tygříka, a ještě k tomu na obou předních končetinách. Takovéto drastické zákroky jsou k vidění pouze u zvířat, jež si lidé snaží zdomestikovat.  

Karlos Vémola dlouho bojoval za to, aby o svou tygřici nepřišel. Bral ji jako člena rodiny, ačkoliv na něj neměl platné dokumenty. Teď se navíc proslýchá, o čemž jsme byli i my informováni, že tak činil, aby se nepřišlo na onen chirurgický zákrok.

Nebudeme dělat předčasné závěry, vše je v rané fázi vyšetřování. Karlosovi mají být zkontrolována i ostatní divoká zvířata, zdali u nich nedošlo k podobnému zacházení. V případě obvinění pak Terminátora nečeká nic dobrého a opět by mohlo být ve hře i vězení.Další články