Sleduj nás

Kamaru Usman: Začátek zápasu jsem trochu prospal, ale kdyby se bojovalo na pět kol, tak jsem vítěz!

Kamaru Usman: Začátek zápasu jsem trochu prospal, ale kdyby se bojovalo na pět kol, tak jsem vítěz!Foto: UFC

Třetí prohra v řadě je pro bývalého šampiona velkou nepříjemností. Kamaru Usman ale dokázal, že v něm stále dřímá velký bojovník, který má na to, aby vyhrával tituly.

Přijmout souboj s neporaženým čečenským „Vlkem“ pouhých deset dní před turnajem chce pořádnou dávku kuráže. Kamaru Usman se tohoto úkolu nebál ani se dvěma porážkami v zádech. Ani sympatický výkon ale „Nigerijské noční můře“ nepomohl, a tak se donedávna neporazitelný borec ocitl na rozcestí.

„Dlouhé roky jsem neprohrál, ale teď si to teda vybírám ve velkém. Nesmím o sobě začít pochybovat! Tenhle zápas mi ukázal, že musím věřit ve své schopnosti i zkušenosti týmu, který mám okolo sebe. Khamzat je velký, silný a měl rok na to, aby se dokonale adaptoval na střední váhu. Jsem zvyklý bojovat na pět kol, takže jsem si chtěl rozložit síly. Takhle prospaný začátek si ovšem nemůžu dovolit,“ uznal svoji chybu Usman.

První kolo bylo opravdu totálně v režii Čečence, který do zápasu vlétl s velkou chutí. Během chvíle se dokázal dostat soupeři do zad, kde jej trápil pokusy o submise. Od druhé pětiminutovky jsme mohli sledovat mnohem vyrovnanější podívanou. Usman dokázal trefovat „Vlka“ v postoji, ale v posledním kole opět neubránil takedown, a to rozhodlo o výsledku.

„Jsem wrestler, ale tentokrát jsem se vůbec nedostal k tomu, abych si něco prosadil. Chimaev předvedl skvělý výkon. Nejvíc mě mrzí, že jsem nedokázal ubránit ty takedowny. Udělal jsem spoustu laciných chyb, které by se asi nestaly, kdybych měl víc času na přípravu. Na to se však nechci vymlouvat. Dlouho jsem nebyl v zápase na tři kola a dnes mi ta další dvě hodně chyběla, určitě bych byl schopný v nich sahat po výhře,“ prohlásil zklamaný Kamaru Usman.


Další budoucnost bývalého nejlepšího bojovníka napříč váhami je momentálně nejistá. Pokud bude ve veltru vládnout Leon Edwards, asi nemá cenu vymýšlet v pořadí již čtvrtý zápas. Střední váha se zdá být pro Usmana méně zavřenou, ale ani zde nebude mít po další porážce na růžích ustláno.

Zdroj: UFC tisková konference


Další články