Sleduj nás

Jiří Procházka navazuje na svůj pověstný rituál! Nyní jej kromě temnoty a hladu čekalo i šlehání kopřivami

Jiří Procházka navazuje na svůj pověstný rituál! Nyní jej kromě temnoty a hladu čekalo i šlehání kopřivamiFOTO: UFC

Jiří Procházka předvádí v přípravě takové věci, za které by se nemuseli stydět ani šaolinští mniši. Tělo dohnané do extrémních situací se pak v boji cítí komfortně a výsledky bývalého šampiona tomu odpovídají.

Jméno soupeře je zatím velkou neznámou, ale to nic nemění na tom, že český samuraj přepnul do módu bojová příprava. Jiří již minulosti prokázal, že se nepotřebuje předvádět v navoněných tělocvičnách a příliš neřeší aktuální trendy. Procházka vše nahrazuje nekompromisní dřinou, kterou občas vyšperkuje rituálem, nad kterým zůstává rozum stát.

Jeho tři dny v temnotě, bez jídla a pouze na vodě, jsou již pověstné. Většina profesionálních bojovníků, která si hlídá kalorický příjem a mají monitorovaný i spánek, asi z jeho metod nevěří. Procházka je se svým bushido kodexem zcela výjimečný a podle toho funguje i jeho trénink. Před soubojem s Rakičem se například vrátil ke karate, které bylo jeho prvním kontaktem s bojovým uměním. Výsledek všichni známe.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Aleksandar Rakič si tak dlouho dělal legraci z Jiřího samurajství, až po kleci utíkal jako malý kluk, a nakonec stejně skončil knokautován. Nyní je v hledáčku šampion Alex Pereira, ale ve hře je i varianta se zápasem proti Jamahalu Hillovi. Američan přišel o soupeře a vzhledem k tomu, že má rezervované místo na kartě prestižního turnaje UFC 303, by mohl Jirku zaujmout.

„Tři dny, žádné světlo, žádné jídlo, ryzí soustředění, ryzí trénink. Příprava teď může začít,“ okomentoval Procházka na sociálních sítích svůj rituál, který kromě zocelení mysli pomáhá přemáhat vnitřní démony.


Silné zážitky jsou pro Jiřího jako droga. Již v před duelem s Rakičem všechny překvapil svým rituálem, do kterého by se chtělo opravdu málokomu.

„Je tu jaro, ve vzduchu cítím kopřivy. Většinou dělám to, že se v nich každé jaro a podzim pořádně vyválím. Svléknu se do trenýrek, sešlehám se kopřivami a pak mě půl dne pálí celé tělo. Je to hrozné, ale je tam pak ta imunita,“ pochlubil si Jiří další neortodoxní metodou.


Další články