Sleduj nás

To snad nemyslí vážně! Jiří Procházka mizí z hlavní karty UFC 300

To snad nemyslí vážně! Jiří Procházka mizí z hlavní karty UFC 300FOTO: UFC

UFC, nejslavnější bojová liga světa, se blíží ke svému jubilejnímu galavečeru s pořadovým číslem 300, který hlásí velkou změnu více než měsíc před konáním.

Český bojovník Jiří Procházka byl přesunut z hlavní karty na kartu „prelims“, kde se utká s Rakušanem Aleksandarem Rakičem v polotěžké váze. Galavečer, plánovaný už na 13. dubna v Las Vegas, má podle očekávání nabídnout i dvě titulové bitvy.

Před měsícem se zdálo, že Procházka a jeho soupeř budou součástí úvodního duelu hlavní karty, který bude představovat akci číslo 300. Nyní však došlo k zvratu, který postihl právě Procházku, jenž se přesune v pořadí celé fight card.Co za touto změnou stojí?

Slavná bojová liga se rozhodla zařadit souboj mezi americkým prospektem Bo Nickalem a krajanem Codym Brundagem mezi pětici nejsledovanějších soubojů na hlavní kartě.

Tato změna ale vůbec nebyla přijata s nadšením skalních fanoušků, kteří okamžitě na sociálních sítích vyjádřili svou nespokojenost. „Kdo je Bo Nickal a proč je na hlavní kartě? Je to neúcta k Jiřímu, Figueredovi a Aljamanu Sterlingovi,“ rozčílil se jeden z diskutujících.

Někteří se domnívají, že vliv na tuto změnu může mít i lokace turnaje v americkém Las Vegas. Organizátoři pravděpodobně chtějí zajistit, aby domácí fanoušci měli své bojovníky na významném místě v kartě, protože evropský souboj mezi Procházkou a Rakičem nemusí být tak atraktivní.


Jiří i tak stále zaměřuje svou pozornost na znovuzískání šampionského pásu a nedávný neúspěch mu může paradoxně pomoci. „Zaměřil jsem se na věci, které dělám v zápase nejčastěji a principy, z nichž vycházím. Extra je nerozvětvuji, ale zaměřuji se právě na principy, jež fungují, a mám je zažité. Chci je dělat preciznější, přesnější, tvrdší,“ uvedl.


Další články