Sleduj nás

UFC 300 se blíží! Jiří Procházka vyrazil trénovat na Slovensko: V Bratislavě se pere s pořádnými mamuty

UFC 300 se blíží! Jiří Procházka vyrazil trénovat na Slovensko: V Bratislavě se pere s pořádnými mamutyFOTO: UFC

Turnaj UFC 300 se nezadržitelně blíží a příprava české MMA jedničky nabírá na obrátkách. Aktuálně se Jiří Procházka nachází u našich federálních bratrů a ladí formu v tělocvičně Ilii Škondriče, kde mu dávají do těla špičkový wrestleři.

Dlouhá série bez porážky, kterou Jiří táhl od roku 2015, skončila loni po zápase s Alexem Pereirou. Brazilec tak zatarasil cestu k titulu a český bojovník musí o svoji šanci znovu zabojovat.

Aleksandar Rakic se po zranění Jana Blachowicze ocitl na chvilku bez soupeře, a tak byla rychle upečena dohoda o vzájemném zápase. Rakušan je kvalitní a silový borec, který umí zahrozit v postoji, ale je nebezpečný i při wrestlingu. Právě na tento aspekt boje se Jirka zaměřuje při své návštěvě známého slovenského gymu.


„Trénovat s Jirkou je super, jde z něj neskutečná energie. Má svůj styl, který bychom jinde na světě těžko hledali. I proto je každá chvíle na tréninku s ním velmi vzácná. Jsem přesvědčený, že každému, kdo s ním trénoval, to hodně dalo,“ ocenil vzácnou návštěvu bojovník KSW Štefan Vojčák.

Právě kvůli konfrontaci s podobnými „drobečky“, jako je „Mutant“, se Jirka na Slovensko vypravil. Velkou roli samozřejmě hrají i nadstandardní vztahy s kmotrem celého gymu Iljou Škondričem. Zkušený trenér je stejně jako Procházka zastáncem tvrdé dřiny, a proto si obě osobnosti výborně rozumí.


„Jiří je pracovitý, svědomitý a velmi kvalitní fighter, kterého tu vždy rád vidím. Není tu poprvé, už to má nějakou historii. Byl tu snad už v roce 2010. S ním i jeho trenéry je skvělá spolupráce,“ pochválil českou výpravu Ilja Škondrič.

Do UFC 300 zbývá ještě zhruba sedm týdnů, a tak je potřeba tréninkovou rutinu rozbít podobnými kempy v jiných tělocvičnách. Trenéři Martin Karaivanov i Jaroslav Hovězák naplánovali tentokrát přípravu bez zbytečných dlouhých přeletů a vystačí si se střední Evropou.

„Slovensko je blízko. Hodina a půl cesty z Brna. S Iljou Škondričem máme dobré vztahy, navíc se nám podařilo soustředit dobré postojáře a wrestlery. Tenhle sparingový týden má význam. Zvažovali jsme i Polsko, ale Ilja má v gymu těžké kluky a můžeme si tady ohlídat, že se nestane žádné zranění nebo exces,“ shodují se Procházkovi trenéři.Další články