Sleduj nás

Jiří Procházka hodnotí duel Teixeira vs. Hill

Jiří Procházka hodnotí duel Teixeira vs. HillFOTO: UFC

Už tento víkend se dozvíme, kdo se stane novým šampionem divize polotěžké váhy UFC. Koho favorizuje Procházka? 

Dění ve své divizi Jirka pozorně sleduje a jak říká, monitoruje všechny soupeře, kterým by on sám jednou mohl čelit. Momentálně to bude mít jednodušší, protože, když mu to zdraví dovolí, by mohl čelit jednomu z dvojice Glover Teixeira – Jamahal Hill. 

Právě tato dvojice se utká o uvolněný pás polotěžké váhy, který ještě před dvěma měsíci náležel českému samurajovi, jenž se jej kvůli zraněnému rameni vzdal. Od UFC má však slíbeno, že ihned po svém návratu dostane šanci si jej vybojovat zpátky…


Proti komu to bude? 

„Myslím si, že na tom nezáleží. Nikdy jsem se nestaral o to, kdo je mým soupeřem. Vždy říkám, ať vyhraje ten nejlepší,“ odpovídal Procházka, který se rád pokochá dovednostmi obou borců. A na toho silnějšího pak půjde. 

„Zápas neodhaduji. Nejsem člověk, který tipuje. Mé stanovisko je vždy nestranné, nechť zvítězí lepší. Samozřejmě mají oba své silné a slabé stránky, které jasně vnímám. Ale než tam přijdu, tak ať tam je ten nejlepší v naší váhové kategorii, abych mohl zvítězit," držel se Procházka svého názoru.  


Jamahal Hill se nechal slyšet, že pokud se stane šampionem a Jirkovi zranění dovolí se vrátit ještě v létě, tak si na něj počká. V opačném případě by zvážil jiného vyzývatele. Uvidíme však, jak se to celé nakonec vyvine.


Další články