Sleduj nás

Herb Dean? Nejhorší sudí ze všech! zuří Masvidal. Prý může i za jeho prohru s Covingtonem

Herb Dean? Nejhorší sudí ze všech! zuří Masvidal. Prý může i za jeho prohru s Covingtonem
Jorge Masvidal by dneska údajně mohl slavit výhru nad Colbym Covingtonem, jen kdyby nebylo „po*ělaného“ sudího Herba Deana.

Veterán Herb Dean to s UFC táhne už celou řadu let, a tak ho můžeme považovat za neodmyslitelnou součást organizace. Je nicméně pravda, že zejména v posledních měsících je jeho jméno často skloňováno se samými kontroverzními událostmi.

Jen z posledního víkendu můžeme například zmínit utkání mezi těžkotonážníky Alexanderem Volkovem a Jairzinhem Rozenstruikem, kde dle nářků druhého jmenovaného bojovníka došlo k předčasnému stopnutí, ačkoliv Rozenstruik mohl ještě pokračovat.

A když se ty stížnosti daly do oběhu, nemohl zůstat potichu ani Jorge "Gamebred" Masvidal, který v rozhovoru pro BT Sport prozradil, jak rozhodčí Herb Dean hrubě ovlivnil jeho výsledek zápasu s Colbym Covingtonem z turnaje UFC 272.

„Kdykoliv můj zápas řídil Dean, vždy tam byl nějaký problém, prostě vždy. V duelu s Cowboyem Donaldem Cerronem, Jakem Ellenbergem, šampionem Kamaru Usmanem, a především pak Colbym Covingtonem. Všude mě nějakým způsobem poškodil,“ rozpovídal se Masvidal.


jorge masvidal prohra nazor

Tohle je prý osobní...


„Věřím tomu, že má vůči mně už jakousi osobní averzi. Colby mi dal dobré dvě rány pod pás a Dean to jenom ignoroval, i když to viděl. A když jsem se ozval, tak Colbyho slovně napomenul, aby se neřeklo…

A nejhorší v tom duelu bylo, co jednoznačně ovlivnilo celý průběh, je to, že mě Colby jasně a viditelně šťouchl do oka, takže mi poškodil sítnici. Ukážu vám lékařské záznamy, pokud mi nevěříte, čeká mě operace. A jak si myslíte, že to řešil Dean při zápase? No nijak.

Tohle byl faul jako prase, protože jsem pak fungoval jen na jedno oko. Kdybych směl používat obě, mohl jsem využít nějakého protiútoku, mohl jsem Colbyho ukončit, když jsem ho knockdownoval. Prostě jsem byl hrubě poškozen, ale nikdy jsem si na to nestěžoval. Až teď, když cítím, že ten podělaný sudí jasně poškozuje i ostatní,“ dodal Masvidal.

Další články