Sleduj nás

Georges St-Pierre popisuje, co vše musel obětovat, aby se stal legendou

Georges St-Pierre popisuje, co vše musel obětovat, aby se stal legendou

Nový přírůstek velkolepé Síně slávy UFC Georges St-Pierre (26-2) během svého posledního vysílání na Instagramu poslal stručný vzkaz lidem, fanouškům a obzvláště pak začínajícím bojovníkům.

Zejména poslední zmíněný celek by si mohl vzít ze slov této úspěšné vysloužilé kanadské legendy příklad. Podobně jako u mnohých, ani její začátky nebyly vůbec snadné, ba dokonce ji málem přesvědčily, aby na své trase již více nepokračovala. S pevnou vůlí a odhodláním se však postupně dokázaly ledy prolomit a následně přišel obrat.

„Jako profesionální atlet jsem zažil fantastickou kariéru. Všechno to skončilo úplně opačným způsobem, než to začalo,“ začal své vyprávění GSP, jenž se tak snažil vzpomenout na své krušné začátky. Jakmile je překonal, došel až ke sladkému konci, který představoval pás z druhé hmotnostní kategorie v UFC.

„Věděli jste o tom, že jsem na škole prohrál polovinu svých zápasů proti těm, co mě šikanovali? V karate jsem nikdy nevyhrál zlato, ve svém prvním wrestlingovém zápase jsem padl hned v první minutě a když jsem přišel na svou úvodní lekci jiu-jitsu, tak jsem pětkrát během pěti minut odklepal klukovi, který vážil o 14 kilogramů méně než já. Všechny tyhle věci mě psychicky zlomily, až jsem s tím chtěl seknout,“ popisoval.

„Někdy je na hovno, když prostě prohrajete. Některé věci se můžete naučit, jinými si naopak musíte projít, abyste se zlepšili. Já ve svém životě zjistil, že všechna ta selhání byla mým nejlepším učitelem,“ uzavřel se vztyčenou hlavou GSP.Další články