Sleduj nás

Grznár nemá v MMA co dělat, zabili by ho i kluci od nás z béčka, rozčílil se trenér Reinders

Grznár nemá v MMA co dělat, zabili by ho i kluci od nás z béčka, rozčílil se trenér ReindersFOTO: Clash of the Stars

Bývalý kulturista Filip Grznár, který se začal naplno věnovat MMA, rozděluje českou společnost.

Zatímco někteří na něj nedají dopustit, jiní ho nemůžou vystát. Je zkrátka hodně svůj. Nově se mu svým kontroverzním vyjádřením podařilo rozhněvat i uznávaného MMA trenéra Andrého Reinderse. Toho rozčílilo, že se Grznár v médiích označuje za profesionálního MMA zápasníka, který bere steroidy. Ještě více ho rozezlilo, když prohlásil, že určitě není jediným MMA zápasníkem, který sype, protože to prý dělají skoro všichni profesionální sportovci.

„Ano, stále beru steroidy. Nízké dávky. Je mi 39 let a bez toho by to nešlo. Je to nutné, abych mohl sportovat na vrcholové úrovni. Dělají to tak všichni sportovci,“ neskrývá Filip.


André považuje Filipa za kontroverzní postavičku, která by neměla mít prostor v českých médiích. „Jak může tomuhle individuu zase někdo dát prostor vyjadřovat se? Roky tady pracujeme, aby náš sport byl brán seriózně a tenhle idiot ho akorát bude stahovat k sobě na dno. Už po něm neštěkne ani pes, tak se bude přiživovat na MMA,“ nebral si servítky André Reinders.

Zároveň je přesvědčený, že by bývalý kulturista absolutně pohořel na tréninku v jeho gymu. Zabili by ho prý i kluci z béčka. „Hvězda, která dělá MMA na vrcholové úrovni? Vždyť by ho zabili i kluci z našeho béčka,” dodal uznávaný MMA trenér. A co na jeho slova říká Filip Grznár? Bývaly časy, kdyby reagoval jako utržený ze řetězu. Jenže teď reagoval s ledovým klidem. Možná to je tím, že opět bude kandidovat do Poslancké sněmovny, a tak se sžívá s rolí politika.


„André se mnou má evidentně nějaký osobní problém. Já s ním ale problém nemám, uznávám ho jako legendu české MMA scény a nechci začít nějakou válku. V MMA se teď pohybuji a v dohledné době mě čeká další zápas,“ reagoval klidně Grznár.

Na pravou míru uvedl i jeho výrok o steroidech v MMA. „Co se týče steroidů, nemyslel jsem speciálně fightery, ale sportovce obecně. Zamotal jsem se do toho. Myslím, že steroidy nemají žádný vliv na výkonnost člověka, který se věnuje bojovým sportům. Steroidy nerozhodují zápasy. Když nemáš hlavu, nepomůže ti to. Tam je jedno, jestli sypeš, nebo ne. Na rozdíl třeba od kulturistiky,“ dodal Grznár.

A co trénink v Reindersově béčku? I na to má Grznár pro Top-Fight.cz odpověď. „Nemám problém přijít na trénink jeho béčka. Hodně jsem se posunul. Nikdy nebudu žádná MMA megastar, ale přes šest let pravidelně trénuji jako profík,“ má jasno bývalý kulturista.Další články