Sleduj nás

Ferguson je nejtěžším ze všech soupeřů, jaké jsem kdy potkal, přiznává Khabib

Ferguson je nejtěžším ze všech soupeřů, jaké jsem kdy potkal, přiznává Khabib

Již necelé dva měsíce nás dělí od největší bitvy celé historie UFC. Proti sobě se totiž postaví dva zápasníci, kteří zde tahají šňůru dvanácti vyhraných zápasů v řadě. 

Z papírového hlediska před sebou máme největší souboj, který lze aktuálně vymyslet. Khabib Nurmagomedov nikdy ve své profesionální kariéře nenašel přemožitele, a to má na svém kontě vedle 28 MMA zápasů i více jak 200 sambo utkání. Nikdo ho nikdy neknokautoval, nikdo ho ani nikdy nedostal do pozice, ze které by nebylo úniku. Tyto skvostné údaje ovšem vychází z náročné porce tréninků, které by „běžný smrtelník“ jen tak nezvládl.

Co však MMA komunitu zajímá ze všeho nejvíce, je to, zdali se konečně objeví někdo, kdo dokáže tento dobře namazaný ruský stroj zastavit. Ze všeho největší šance se přikládají právě Tonymu Fergusonovi (25-3), jenž bude v duelu s Khabibem těžit ze své nepředvídatelnosti, výšky i většímu rozpětí paží. Navíc se jedná o držitele černého pásu v brazilském jiu-jitsu. Spojíme-li si všechna tato fakta dohromady, doposud neporažený Orel bude stát před opravdu životní zkouškou. A on sám si to moc dobře uvědomuje.

„Poslední roky jsem se utkal s chlápky, jako jsou Edson Barboza, Rafael Dos Anjos, Conor McGregor nebo Al Iaquinta, ale nikdo z nich není jako Tony Ferguson,“ uvedl při svém výčtu posledních soupeřů Khabib. „Každého protivníka si pečlivě prostuduji a pak si řeknu: ‚Ok, toho můžu porazit.‘ Jenže v tomhle případě se musím připravovat ještě o něco intenzivněji, protože mě čeká velmi, velmi, velmi těžký soupeř. Vždy se připravujeme tvrdě, nyní do toho však musíme dávat ještě trochu více,“ zmiňoval.


Jako vždy přišla i otázka ohledně Conora McGregora, jeho však Khabib řešit příliš nechtěl, a tak nabídl svou tradiční odpověď. „Conor se vrátil a porazil Cowboye, který prohrál sedm z posledních deseti zápasů. A lidé si myslí, že tohle je zápas, který má McGregora vrátit na výsluní? Ale kdeže! On musí přijmout nějakou těžší zkoušku, jako je Justin Gaethje a jemu podobní. A co hlavně, tak musí začít shazovat do lehké váhy, a ne se poflakovat ve veltru. To je můj názor,“ doplnil jedenatřicetiletý šampion lehké váhy.


Další články