Sleduj nás

Enormní výdrž a rány jako z děla. Justin Gaethje už prý zná recept, jak porazit Khabiba Nurmagomedova

Enormní výdrž a rány jako z děla. Justin Gaethje už prý zná recept, jak porazit Khabiba Nurmagomedova

Zatím ještě neznáme přesné datum zápasu, ale už teď je jisté, že další vrcholná válka v rámci lehké váhy bude náležet šampionovi Khabibovi Nurmagomedovovi (28-0), jehož vyzve držitel dočasného titulu Justin Gaethje (22-2).

Dlouhá léta se spousta zápasníků ptala, jak zní ten tajný recept na doposud neporaženého ruského Orla, načež se objevil arizonský válečník s krutými petardami v rukou, skvělým wrestlingem a dobrou fyzickou výdrží a pravil: „Ten recept jsem já!“

Gaethje samozřejmě chová ke Khabibovi veškerou možnou úctu (už jen proto, že oba sdílí stejného manažera), ale zároveň je toho názoru, že je na čase konečně přepsat historii. Jak tedy bude vypadat ona vítězná taktika?

gaethje_khabib_ufc_tiskovka

„Pokud mám zdravé nohy, tak se nemohu unavit. A pokud se nemohu unavit, tak to znamená, že mohu vstát. A pokud mohu vstát, tak to znamená, že mohou rozdávat rány, které jsou cítit, jako když vás trefí náklaďák,“ představoval Justin svůj plán úspěchu.


Orlovi soupeři však často mají potíže zápas vůbec udržet v postoji. Jak se tedy těm strhům na zem dá co nejlépe zabránit? „Stačí mi, když Khabiba párkrát vší silou kopnu do lýtka… Věřte mi, existuje opravdu více cest, jak mohu vyhrát. Musím hlavně neustále makat a nepolevit a v kleci pak být sám sebou. Bude záležet hlavně na kardiu,“ domnívá se.

Khabib a Gaethje by se dle slov šéfa UFC měli střetnout v září. Zdali by ovšem doposud neporažený šampion z nějakých důvodů prý bojovat nemohl, pak by Justin sáhl po náhradní možnosti.


„Jestli by Khabib za nějakých šílených okolností nemohl zápasit, tak se mohu utkat s Conorem. Jedině tak bych s ním přijal zápas. Jak jsem již řekl, jsem tu pro ty největší výzvy a tu teď Conor nepředstavuje,“ uzavřel současný prozatímní šampion lehké váhy, který v nedávné době také uvedl, že jakmile sekne Nurmagomedova, tak se vydá do Irska a McGregora zválcuje na jeho vlastní půdě.

gaethje_justin


Další články