Sleduj nás

Eden nás finančně neuspokojil! Kdyby nebyla show okolo, mohli jsme mít o desítky milionů víc, prohlásil Novotný

Eden nás finančně neuspokojil! Kdyby nebyla show okolo, mohli jsme mít o desítky milionů víc, prohlásil NovotnýFoto: OKTAGON MMA

Největší turnaj, který kdy proběhl na českém území, dosud rezonuje v myslích všech MMA fanoušků. Eden byl průlomový v mnoha ohledech, ale po stránce zisku tomu tak podle Ondřeje Novotného rozhodně nebylo.

Finanční ohodnocení za odvedenou práci je relativní. Pro někoho je deset vydělaných milionů za turnaj dost, pro někoho málo. Oktagon investoval do svého galavečeru s pořadovým číslem osmapadesát neskutečnou raketu. Karta postavená na Odvetě století byla vyšperkována mnoha dalšími exkluzivními souboji a výplaty bojovníků se tak počítaly v řádech milionů. K tomu si je třeba připočíst náklady za vrtulníky, kapelu PSH a další nesmysly, které si Ondra s Palem vymysleli.

„Eden vyšel na spoustu desítek milionů korun! Zatím nevíme, kolik jsme vydělali. Bohužel už teď je mi jasné, že to nebude dost. Vím jistě, že to nebude tolik, kolik jsme potřebovali,“ prohlásil Ondřej Novotný v rozhovoru, který poskytl spotlight.cz.

Show organizace Oktagon, kterou dostal naservírovanou pražský Eden, obsahovala kromě obvyklé porce zápasů i další divácky zajímavé vychytávky. Armádě České republiky vzdala čest letka vrtulníků. Do Síně slávy byli uvedeni Petr Macháček a Ilja Škondrič. Vše doplnila rapující partička PSH, která dostala našlapané tribuny v pražských Vršovicích doslova do varu.

„Jasně, že jsme vydělali! Pro nás je ale primární naše vize a cíle. Všichni nám říkají, že se máme vykašlat na half-time show, ceremonie, vrtulníky a ohňostroj. Tohle všechno jsem platil ze svojí kapsy. A taky z Palovy. Stálo nás to třeba sedm milionů. Ty jsme mohli mít po turnaji v peněžence,“ odtajnil interní informace Novotný.


Organizace Oktagon je v dnešní době právoplatně považována za jednu v nejlepších v Evropě. Frankfurt bude další metou, která bude zanedlouho pokořena. Stadion pro téměř šedesát tisíc diváků je téměř vyprodán a Ondra se svým malým parťákem snad naplní svoji šrajtofli lépe než v Praze.

„Náš přístup je jiný. Budujeme naši značku s vizí a ty peníze nejsou důležité. Když by to bylo, jak má být, tak nám zůstane doma sto milionů. To se nestalo o skoro desetinu,“ uzavřel Novotný své hodnocení legendárního turnaje.


Další články