Sleduj nás

Doping do MMA určitě nepatří, tvrdí Vémola. Sám se ovšem přiznal, že dříve sypal

Doping do MMA určitě nepatří, tvrdí Vémola. Sám se ovšem přiznal, že dříve sypalFOTO: OKTAGON MMA

Karlos Vémola otevřeně promluvil o dopingu i své vlastní zkušenosti s ním. Nepopřel, že jej kdysi užíval, dnes by to ovšem striktně zakázal.

Pohledem na Terminátorovu postavu vyjadřuje spousta lidí pochybení, zdali slavný český zápasník nesype. Takovéto nařčení smetl Karlos hned ze stolu, ale nevyloučil, že zkušenost, a dobrou, s dopingem má. Vztahuje se to prý ovšem k jeho letům kulturistiky.

„Já jsem prošel oběma rovinami, tedy jak kulturistikou, tak i MMA. A myslím si, že do MMA doping vůbec nepatří,“ pronesl.


„Samozřejmě jsem dopoval, když jsem dělal kulturistiku, ale takový člověk je potom nezdravý, nemůže vyjít ani do schodů. Osobně mám plno kamarádů kulturistů, kteří jsou zadýchaní. To je ta nepřirozená váha, kterou nosíte a kterou nejste schopní udýchat,“ poukazoval.

„Já běžně vážím přes sto kilo, a když se mám dostat do 84 a nedej Bože bych do sebe ještě něco nacpal, co jsem do sebe pral v osmnácti letech, tak mám 115 kg. Jak bych to shazoval? To prostě nejde. Ti lidi, kteří v tom nejsou kovaní, si řeknou, že jasně, Vémola sype,“ vysvětlil Karlos.


„Podle mě doping v MMA nepomáhá. Mám kamaráda Filipa Grznára, který se tím netají, že sype, a podívejte se, jak vypadá po prvním kole. V čem mu ten doping jako pomáhá? Proč není nejlepší, proč všechny neporáží?“ položil řečnickou otázku.

„V tomto sportu to tak nefunguje. Jednoduchá odpověď. Funguje to v kulturistice, kde budete velcí a silní, ale kdyby měl doping rozhodovat o vítězství, tak by byl Filip Grznár mistr světa, ale není. Je to pak tedy hloupé obviňování od Kinclů a jim podobných,“ uzavřel Vémola na svém Instagramu.


Další články