Sleduj nás

David Dvořák má šanci vystřelit v žebříčku nahoru, v cestě stojí Matheus Nicolau

David Dvořák má šanci vystřelit v žebříčku nahoru, v cestě stojí Matheus Nicolau
V sobotu v noci se pozornost domácích fanoušků upře na turnaj UFC v Columbusu, protože do čtvrtého zápasu v zámořské lize nastoupí David Dvořák.

Jeho souboj s Matheusem Nicolauem bude jedním z prvních na celé kartě a vzhledem k tempu, které oba borci rozjedou, se diváci dostanou do varu hned z kraje večera.

Matheus Nicolau se v UFC pohybuje již od konce roku 2015 a momentálně drží sérii čtyř výher v řadě. Naposledy se představil na turnaji UFC Fight Night loni v říjnu, kde si na body poradil s Timem Elliotem.

Devětadvacetiletý Brazilec v tomto zápase dokázal výborně kontrolovat elitního wrestlera na zemi a připsal si hodně cenné vítězství. Do tohoto zápasu tak nastoupí s působivým rekordem sedmnáct výher a dvě porážky, kdy 47 % vítězství získal po rozhodnutí bodových.

Matheus Nicolau vs. David Dvořák


David Dvořák doposud postupuje ve své UFC kariéře postupnými krůčky a zatím bez jediného přešlapu. Loni v květnu jeho soupeř dramaticky nesplnil váhový limit a David tak dostal náhradu v podobě méně zkušeného Juancamila Ronderose.

Kvalita českého borce se velmi rychle projevila a Hrobník pohřbil svého soupeře již v polovině prvního kola. Škrcení navíc utáhl pouze jednou rukou a stal se jednou z hvězd sportovního zpravodajství po celém světě.


Dvořák je neporažen již neskutečných deset let a šestnáct zápasů. Jeho famózní bilance čítá dvacet výher a tři porážky, kdy 40 % vítězství získal knockoutem.

https://twitter.com/i/status/1307469793180684290

Jedno je již před zápasem jisté. Davida čeká zatím nejtěžší zkouška v dosavadní kariéře, která ho ale může žebříčkově pořádně posunout.


Nicolau drží své zápasy většinou v postoji, k čemuž mu dopomáhá výborná obrana proti takedownům. David je ale absolutně komplexním borcem, který navíc dokáže výborně vyladit taktiku na konkrétního oponenta. Očekáváme dlouhý zápas, který pravděpodobně rozhodnou až sudí a očekáváme těsnou výhru českého zástupce.

Další články