Sleduj nás

Colby Covington již zná datum svého návratu, s přípravou to však kvůli zuřivým kolegům bude mít obtížné

Colby Covington již zná datum svého návratu, s přípravou to však kvůli zuřivým kolegům bude mít obtížné

Bývalý dočasný šampion velterové váhy sice po boji s Kamaru Usmanem oznámil, že má zlomenou čelist, ovšem zranění to nakonec nebylo tak vážné, že by si vyžádalo dráty a další potřebné zpevňovací věci. Americký zápasník je tedy připraven se vrátit dříve než za avizovaného půl roku. V jeho týmu ho však někteří kolegové vůbec neuvidí rádi.

Jedná se hlavně o Joannu Jedrzejczyk, Jorgeho Masvidala a Dustina Poiriera. Všichni tři jsou součástí uznávaného American Top Teamu a všichni také aspoň jednou podlehli Colbyho „lacinému“ typu humoru, který byl jedním z důvodů, proč ho spousta lidí začala nenávidět. V případě Masvidala však tkvěl problém úplně jinde.


„Víte, Colby se odtrhl od mého kouče, který byl dříve i jeho koučem. Když pak vyhrál dočasný titul, měl mu zaplatit určitý podíl, což neudělal. Řekl jsem mu, že pokud nezaplatí, tak na něj seru… a hádka začala,“ vysvětloval, jak se rozpadlo kdysi blízké přátelství, jež se pomalu proměnilo v nenávist. Oba borci si ještě před UFC 245 několikrát veřejně vjeli do vlasů a vyčetli si vzájemné chyby. Masvidal dokonce Covingtona varoval, aby se už nevracel do tělocvičny, což on bude muset. Na špičce velterové váhy má nevyřízené účty a hodlá se k odvetě s Kamaru Usmanem probojovat.

„Colby rozhodně nebude měnit tým. Mohu potvrdit, že s ním počítáme,“ reagoval šéf Amerického Top Teamu Dan Lambert. „Ve skutečnosti se k nám vrátí o něco dříve, než se plánovalo. Jeho čelist byla zlomená, ale nevyžádala si žádnou z těch zdlouhavých léčebných procedur. Jednalo se o menší prasklinku. Očekávám jeho příchod v řádu několika blízkých týdnů, v dubnu nebo květnu si už přeje mít zápas s někým z nejlepší desítky žebříčku,“ odhaloval.


Prezident UFC Dana White prohlásil, že Colbymu jako příštího soupeře předhodí Tyrona Woodleyho. To ovšem nebude aspoň pro nyní tak snadné, jelikož se Woodley upsal k zápasu s Leonem Edwardsem. Zmíněná dvojka se střetne 21. 3. na turnaji v Londýně.


Další články