Sleduj nás

Cikánské kletby a vycpané rukavice. Francis Ngannou se obává, že proti němu Tyson Fury bude ze strachu podvádět

Cikánské kletby a vycpané rukavice. Francis Ngannou se obává, že proti němu Tyson Fury bude ze strachu podvádětFoto: Top Rank / UFC

Tyson Fury před bojem s Francisem Ngannou patrně opráší své zaklínačské dovednosti a na jindy obávaného Predátora sešle cikánskou kletbu. Stejně, jako ji seslal na Wildera. 

Francis Ngannou přestupuje do nepřátelského teritoria, kde se pokusí porazit největšího šampiona těžké váhy. Snadné to mít ovšem vůbec nebude, jelikož se kromě soupeře bude muset poprat i s nepřízní osudu. 

Pokud přehlédneme to, že je Gypsy King v tomto souboji velký papírový favorit, tak je kamerunský Predátor stále přesvědčený, že se může dopustit překvapení. „Nikdo nemá tak velkou sílu, jako mám já! A Tyson Fury to moc dobře ví!“ říkal v podcastu u Joeho Rogana, kde rovnou vyjádřil své obavy z toho, že jeho soupeř bude podvádět.


„Čeká nás zápas, ve kterém půjde o mnohem více než jen o pobavení fanoušků. Tohle je zápas o to, kdo je největší zvíře na zemi. Kdo je ten nejvíce nebezpečný muž planety. Pakliže bych ji trefil a Fury by mi padl, nezkousnul by to. Proto bude podvádět. Nevím, jestli je schopný vhodit někomu něco do pití, jak říkal Deontay Wilder, ale nějakou cikánskou kletbu by seslat mohl. A samozřejmě si asi opět vycpe rukavice,“ myslí si.

„Přišlo ke mně hodně, opravdu hodně zpráv. Všichni vinili Tysona z podvádění. Že si vycpává rukavice, to je všeobecně známá věc. Proto budu trvat na tom, aby se všechny rukavice před naším bojem důkladně prohlédly. Nechám ho prošacovat klidně v ringu, když na to přijde. Musí mi ukázat, že hraje férově,“ naléhá.


Těžko říct, zdali Francis takto hovoří ze srandy, aby budoval napětí před vzájemným zápasem, anebo zdali mluví vážně. Přeci jen takto obvinit soupeře z podvádění, navíc když se jedná o světoznámou boxerskou superstar, která tomuto sportu zasvětila celý život, to není jen tak.

Skutečností nicméně zůstává, že žádná z těžkých vah, která se postavila k boxerskému trenažeru, nezaznamenala silnější úder, než má právě Francis Ngannou. A to je aspekt, na který kamerunský Predátor hodlá sázet.

Je dost možné, že se se svým soupeřem nebude mazlit, nebude na nic čekat a v prvních dvou kolech spálí všechnu svou energii, jen aby se pokusil trefit ten jeden KO úder. Jestli se mu to podaří, to se dozvíme v sobotu 28. října. Vstup do ringu se očekává mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou večerní.Další články