Sleduj nás

Musel jsem požádat o zálohu, jsem úplně na mizině, překvapil Predátor Ngannou. Na zápas s Furym čeká jako na spasení

Musel jsem požádat o zálohu, jsem úplně na mizině, překvapil Predátor Ngannou. Na zápas s Furym čeká jako na spaseníFOTO: UFC

Býval to šampion těžké váhy UFC, ale údajně si za svou kariéru nic nevydělal. Sotva mu zbylo na jídlo.

Francis Ngannou je velkou personou, kterou dneska už vesměs znají lidé i mimo bojovou scénu. O to více zarážející ovšem je, že po takových úspěších, jakých dosáhl v UFC, údajně nemá v kapse ani korunu.

„Byly to pro mě temné časy. UFC pořád tvrdí, jak je povinné svým zápasníkům doručovat tři zápasy ročně, ale tohle určitě nebyl můj případ. Já to měl pár zápasů do konce smlouvy, a protože jsem jako šampion stále nechtěl podepsat novou – nevyhovovali mi její podmínky – tak se mnou zacházeli jak s hnojem a nechávali mě bez boje,“ rozhovořil se Ngannou v podcastu u Joeho Rogana.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Je pravda, že mi krátce před odchodem nabídli lepší podmínky, ale to už mi bylo jedno. Těch problémů tam bylo daleko více a netýkaly se jenom financí. Já to chtěl pouze přetrpět a přestoupit tam, kde si mě skutečně budou vážit. A jsem rád, že jsem takové místo našel,“ mluvil o angažmá v PFL, kde sice nepodstoupil ještě ani jeden souboj, ale zato mu podepsaná smlouva uděluje výjimku pro zápas v boxerském ringu s Tysonem Furym, v čemž mu UFC jasně bránilo.

„Bohužel se můj poslední duel uskutečnil v lednu minulého roku, takže jsem teď více než rok a půl bez nějakého finančního příjmu. Dokonce jsem si musel požádat o zálohu z boxerského zápasu s Tysonem Furym, abych si mohl zaplatit přípravu, trenéry a také obživu. Je toho moc a bylo to drsné, ale vím, že se to brzo konečně otočí k lepšímu,“ pronesl Ngannou.


Kamerunský Predátor si coby jako UFC šampion za jedno bojové představení vydělal 600 tisíc dolarů, tedy nějakých 13,7 milionů korun. V roce 2020, 2021 i 2022 podstoupil ale vždy jenom jeden zápas, a tak měl údajně potíže finančně vyjít. Možná by se mohlo zdát, že to nedává logiku, ale zase do jeho výdajů nevidíme. Co se tak proslýchá, kromě trenérů a přípravy také posílal značný obnos domů do Afriky.

Dodejme si, že má Ngannou za boxerský duel s Tysonem Furym přislíbenou sumu 10 milionů amerických dolarů (229 milionů korun). V tom by byl potom už čert, kdyby mu takový obnos trn z paty nevytrhl.  ​


Další články