Sleduj nás

Bývalý šampion dvou váhových divizí to přehnal! Rasistické poznámky jej stály místo v televizi

Bývalý šampion dvou váhových divizí to přehnal! Rasistické poznámky jej stály místo v televizi

Bývalý šampion dvou váhových kategorií Paulie „Magic Man“ Malignaggi (36-8-0, 7 KO), který se krátce po skončení své profesionální kariéry vydal na dráhu komentátora a zápasnického analytika, byl propuštěn ze služeb televizní stanice Showtime Boxing.

Důvodem onoho vyhazovu je Paulieho proslov z letošního dubna, když se během živého vysílání pokoušel vyjádřit myšlenku, podle které už afroameričtí boxeři nejsou tak dominantní, jako byli před třiceti až padesáti lety. Následně začal poukazovat i na několik jmen a vše završil vysvětlením, že budoucnost patří bílým válečníkům z Evropy.

Když se měl Malignaggi obhajovat, tak se snažil vysvětlit, že v pravidlech chybí dvojí metr posuzování. Kdyby podobný názor sdělil černý člověk, potrestán by nikdy nebyl. Tento výrok byl zřejmě tím posledním, který Paulie vyřkl, než mu byla rozvázána smlouva.


Paulie Malignaggi byl šampionem UFC

Malignaggi má za sebou poměrně velmi slušné úspěchy, ale dalo by se říci, že se do povědomí bojových fanoušků dostal spíše díky svému ostrému slovníku („Vypnu tě a pak ti nachčiju do huby.“ – Ze zápasu s Artemem Lobovem) a také díky tomu, že dělal tréninkového parťáka Conorovi McGregorovi, jehož měl připravit na souboj s Floydem Mayweatherem. Vše ovšem skončilo tak, že Conor během sparingu Paulieho knockoutoval, což si natočil na video a bývalému šampionovi se to vůbec nelíbilo. A tak začal vyvolávat nepokoje, které prakticky pokračují dodnes.Další články