Sleduj nás

Anderson Silva vs. Israel Adesanya! UFC odhalilo trumfy pro turnaj v Austrálii

Anderson Silva vs. Israel Adesanya! UFC odhalilo trumfy pro turnaj v Austrálii

UFC 234, které je na programu 10. února v australském Melbourne, nenabídne jen souboj mezi Whittakerem a Gastelumem o titul ve střední váze, ale fanouškům dopřeje velice také lukrativní zápas mezi legendárním Andersonem Silvou, jenž změří své síly s nadějným Israelem Adesanyou! Tyto zprávy nám potvrdila sama stanice ESPN.

Slavný Spider se v nitru oktagonu neobjevil od 11. února roku 2017, když přemohl Dereka Brunsona na body. Jednalo se o téhož soupeře, s kterým se jeho budoucí protějšek již také utkal, a to stále poměrně nedávno (3. listopadu), avšak přemohl jej poměrně s přehledem ještě v prvním kole.

Anderson Silva vs. Israel Adesanya


Dana White se nechal slyšet, že Adesanya disponuje všemi vlastnostmi moderního bojovníka, a dokonce jej považuje za možnou budoucí tvář značky. Ve prospěch devětadvacetiletého Nigerijce hovoří i statistiky, které nám říkají, že ve světě MMA ještě nepoznal přemožitele (15-0-0).

Oproti tomu Anderson Silva již párkrát šlápnul vedle (34-8-0), ovšem ani to nebrání celé planetě k tomu, aby jej i nadále považovala za jednoho z nejlepších zápasníků všech dob. A tuto přezdívku by si jindy obávaný Brazilec sám udržel. Ve hře je totiž opravdu hodně.


Israel Adesanya se ničeho nezalekne

Tato zpráva bohužel také znamená, že se nejspíše jedná o definitivní konec potenciální bojové ságy s Conorem McGregorem. Rodák z Dublinu před nějakou dobou (ještě před duelem s Khabibem) vyzval Silvu ke speciální bitvě, v níž si měli oba borci dokázat, kdo z nich dvou je lepší.

Silva si dal chvíli na čas, ale poté Conorovu nabídku přijal, jenže z pohledu druhé strany bylo již patrně pozdě, neboť ta už nikdy neodpověděla. A to se Spider ve svých rozhovorech občas uchyloval i k ostřejším výrazům, kterými by Notoriouse donutil k reakci.


Co se fanoušků týče, ti jistě smutnit nemusí, jelikož se jim nabídla více než adekvátní náhrada. Israel Adesanya se ničeho nezalekne, což v minulosti již několikrát dokázal. Jeho primárním cílem je podmanit si divizi střední váhy, v níž lidem každým soubojem zaručí nezapomenutelnou show.


Další články