Sleduj nás

Aktuality z UFC: Gaethje se dočkal titulového zápasu, Poirier vyzval McGregora, Muradov zůstává doma

Aktuality z UFC: Gaethje se dočkal titulového zápasu, Poirier vyzval McGregora, Muradov zůstává doma

Začátek nového pracovního týdne přinesl celou řadu změn. Ty nejpodstatnější se týkaly nadcházejícího turnaje UFC 249, který i nadále zůstává v plné platnosti pro datum 18. 4. 2020. Po něm by se měly plánovat i další galavečery.

Nový hlavní zápas

Dana White dlouho veřejně bojoval za to, aby se duel Khabib Nurmagomedov (28-0) vs. Tony Ferguson (25-3) uskutečnil. Nakonec i on sám polevil a rozhodl se ruského Orla nahradit vrchním vyzyvatelem Justinem Gaethjem (21-2), jenž se s Fergusonem utká o prozatímní titul lehké váhy.

Pro mnohé fanoušky to byl šok. Šéf UFC prakticky změnil názor ze dne na den. Napálil se i prvotřídní novinář Ariel Helwani, který ještě v neděli hlásil, že se Dana White domluvil s prezidentem Putinem, který Khabibovi zařídil propustku ze země. Pravda však ležela zakopaná úplně jinde.

Lokalita a hlavní karta

UFC 249 se bude konat někde v západní části USA. Přesná lokalita zatím určena nebyla, mělo by se ovšem jednat o místo, které bude hostit několik příštích galavečerů.

Na hlavní kartu turnaje byly potvrzeny dva nové duely. O první se postará dvojice těžkých vah Francis Ngannou (14-3) a Jairzinho Rozenstruik (10-0), kde se dá očekávat, že se vítěz posune k titulové šanci. Druhý duel bude rovněž náležet těžkooděncům, a sice Gregu Hardymu (5-2) a Yorganovi de Castrovi (6-0). 


Poirier vyzval McGregora

McGregorův trenér John Kavanagh potvrdil, že se jeho svěřenec vrátí do akce v průběhu léta. Za nejpravděpodobnější termín byl označen 11. červenec, kdy je na programu UFC 252. Právě zde měl Notorious původně bojovat s Justinem Gaethjem, ten ovšem upřednostnil souboj o titul dočasného šampiona.  

Jakmile došlo k oznámení bitvy Ferguson vs. Gaethje, ozval se Dustin Poirier (25-6) a řekl, že chce Conora McGregora (22-4), neboť to je jediný zápas, který teď dává smysl. Oba dva by se mohli utkat v létě a vítěz by pak teoreticky mohl na konci roku zabojovat o pás.

Pozn.: Dustin Poirier měl původně bojovat s Danem Hookerem. Tento souboj byl však vlivem virové pandemie odložen na neurčito. „Diamond“ toho využil a „Notoriousovi“ dokonce nabídl, že s ním bude zápasit ve veltru, aby ani jeden bojovník nemusel shazovat (podobně, jako tomu bylo v boji Conora s Cowboyem).


Co s Khabibem?

Jak už tomu bývá zvykem, povinností každého krále divize je se utkat s prozatímním šampionem. A tím bude buďto Tony Ferguson, nebo Justin Gaethje.

Sjednocující souboj by se měl (podle současných spekulací) uskutečnit buďto v červenci (což by hrálo do noty potenciálnímu duelu Poirier vs. McGregor), anebo v září. Podle původního plánu chtěl Khabib bojovat v dubnu a v prosinci. Takto se to jen lehce posune.

Makhmud Muradov

Současná virovná krize se bohužel dotkla také zápasu Macha Muradova, který měl na UFC 249 příležitost propasovat se do nejlepší desítky žebříčku střední váhy. Jeho zápas s Karlem Robersonem byl však odložen nebo zrušen. Platí tedy první zmíněná verze, podle které rodina zůstává na prvním místě. 

UFC 249 - Fight CardDalší články