Sleduj nás

64 testů? USADA mi úplně rozbodala ruce! nezakrývá Procházka emoce

64 testů? USADA mi úplně rozbodala ruce! nezakrývá Procházka emoce
Odběr krve prakticky každý týden. Takto to měl Jiří Procházka v uplynulém roce, ve kterém se USADA stala jeho čestným hostem.

Co se Jirka stal šampionem, cosi se v jeho životě změnilo. Kromě historického zápisu do knihy českého MMA si k sobě domů předobjednal pravidelné návštěvy dopingových komisařů z USADA, kteří jej týden co týden testovali na nějaké zakázané látky. Dodnes se neví, proč tak činili. Vysvětlení nikdo nepodal.

„Doteď nevím, proč si na mě tak zasedli. Žádné kloudné vyjádření od nikoho, dokonce ani od komisařů, jsme nedostali, vůbec ničeho jsme se od nich nedočkali,“ řekl Procházka hned úvodem. Nezakrýval přitom své pocity, že i jeho to štve.


„Nebylo mi to vůbec příjemné, taky jsme se nějakým způsobem snažili UFC i vedení USADA kontaktovat. Pokaždé mi berou krev z žíly, což je fakt nepříjemné, furt mám rozbodané ruce,“ pokračoval Procházka, jemuž bylo loni odebráno 64 vzorků krve jen od antidopingové kontroly.

Jiri Prochazka hlasi velke zraneni Jiří Procházka


„V minulosti jsme to s UFC i USADOU řešili a všechno bylo v mezích, splňoval jsem jejich parametry. Je to jejich právo mě testovat, jsem čistý a přijímám to, ale neříkám, že jsem s tím v pohodě, když mě testují tak často,“ dodal Procházka pro brnensky.denik.cz, kde zároveň přiznal, že od svého osudného zranění má už přeci jen větší klid.  Teď ještě aby mu to vydrželo.

Další články