Sleduj nás

Zrušení divize muší váhy UFC by mě nemrzelo, připouští legendární Demetrious Johnson

Zrušení divize muší váhy UFC by mě nemrzelo, připouští legendární Demetrious Johnson

V současné době zde řešíme stejný problém, který jsme řešili již před více než rokem. Nejnižší váhová kategorie UFC nebudí takovou pozornost, jakou by měla, a tak jí hrozí, že bude trvale zrušena.

Jakmile byl z trůnu muší váhy svržen Mocný myšák Demetrious Johnson (30-3-1), jehož po těsné bodové výhře nahradil Henry Cejudo (15-2), začal se prohlubovat úpadek již tak nevýrazné divize.

Dana White tehdy avizoval, že by kromě muší váhy mohl zrušit i bantamovou, proti čemuž se spojila většina fighterů. Nakonec mezi šéfem UFC a Henrym Cejudem vznikla dohoda, že pokud nynější „Triple C“ úspěšně obhájí svůj nový pás proti T.J. Dillashawovi, pak obě hmotnostní kategorie nechá žít. A jak slíbil, tak i splnil, neboť byl Dillashaw přemožen ještě v úvodu prvního kola.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Po více než roce zde řešíme stejný problém, který neunikl ani pozornosti legendárního Demetriouse Johnsona - rekordního šampiona, jenž si v UFC připsal jedenáct úspěšných titulových obhajob. Nyní však válí pod značkou ONE Championship.


„Pokud se divize muší váhy v UFC zruší, tak mě to mrzet nebude. Ti chlápci stále mohou přejít do bantamu… anebo si najdou místo v jiné organizaci,“ reagoval Mocný myšák v show u Ariela Helwaniho.

Můžeme očekávat, že by se tito propuštění zápasníci přesunuli třeba právě do ONE Championship? „To si nemyslím,“ odpovídal Johnson. „ONE si vybírá pouze takové sportovce, kteří se jim hodí ke značce. Ale jsem si jistý, že tu jsou i další místa, kam by ostatní mohli jít. Podívejte se třeba na Sergia Pettise, teď válčí v Bellatoru. A pak zde máme ještě Rizin nebo PFL, takže těch míst jsou spousty,“ nabádal, aby si s případným zrušením nikdo nedělal těžkou hlavu.


Další články