Sleduj nás

Whittaker odstoupil z UFC 248, aby daroval kostní dřeň své nemocné dceři

Whittaker odstoupil z UFC 248, aby daroval kostní dřeň své nemocné dceři

Bývalý šampion střední váhy před pár dny oznámil své odstoupení z turnaje UFC 248. Pro důvod své absence pouze uvedl rodinné důvody a veřejnost tak nechal spekulovat, co se mohlo přihodit. Nyní to už víme přesně.

Jen v Česku onemocní každý rok stovky lidí chorobou, která se nedá léčit jiným způsobem, než je transplantace kostní dřeně. Bohužel jednou z obětí, která se přesně takové diagnózy dočkala, je i malá dcerka Roberta Whittakera.


Mezi nejvhodnější dárce se řadí hlavně mladí a zdraví lidé, což v mnoha případech ani sami rodinní příslušníci nejsou. Jakmile se však Rob dozvěděl, že představuje jednu z výjimek, tak udělal přesně to, co by na jeho místě udělal každý jiný otec.

„Pro Whittakera je to velice osobní záležitost. Pokud o tom bude chtít mluvit, učiní tak on sám,“ nechal se slyšet šéf UFC Dana White, jenž pro tuto okolnost našel veškeré pochopení.


„Důvod, proč Rob nebude bojovat, je jednou z těch nejméně sobeckých věcí, jaké jsem kdy ve svém životě viděl. Ve svém jádru je to velice dobrý člověk,“ přidával.

Doposud není jisté, jak dlouho bude Robert Whittaker chybět. V podobných chvílích se ovšem takovými otázkami ani nemá cenu zabývat. Podstatné je, aby vše dobře dopadlo.


Další články