Sleduj nás

White je chamtivý pitomec! nebral si servítky Jones, který je teď připravený na delší pauzu

White je chamtivý pitomec! nebral si servítky Jones, který je teď připravený na delší pauzu

Jak moc je situace mezi UFC a nejdominantnějším zápasníkem celé historie MMA vážná, to nám prozradí následující slova.

Jon Jones údajně celá dlouhá léta skousával to, že jeho schopnosti nebyly extra zvlášť finančně doceněny, ale když mu UFC odmítlo navýšit výplatu i v případě jeho přechodu do těžké váhy, tak už tento pomyslný šálek trpělivosti přetekl.

„Když jsem se nacházel ve své nejlepší formě, UFC mi nechtělo platit více, protože jsem prý ještě nebyl hvězdou. A zatímco já byl šťastný za nové auto, tak si organizace bez mého vědomí vydělávala miliony,“ konverzoval Jones na Twitteru se svými fanoušky.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Nežádám o to, aby mi něco dopláceli, pouze jsem chtěl, aby se mnou zacházeli spravedlivě, aby se má výplata zvedala… Kdoví, kolik mi ve skutečnosti dluží. Už jen když na to myslím, tak si připadám jako pitomec,“ poukazoval na to, že měl dlouhá léta brát mnohem více.

Největší problém je údajně podíl z PPV. „Přál bych si, aby se s námi zacházelo férově. My všichni si zasloužíme mnohem větší podíly. Nikdo přeci nechce, aby kvůli nám rozbili banku, pouze by nám měli ukázat, že vědí, že nejsme úplní idioti.“


A dokud Jonese UFC nedocení, tak se údajně nevrátí. Odejít ke konkurenci nesmí, neboť má ve smlouvě platné ještě dva zápasy, ale nabídky k novým utkáním v klidu odmítat může.

„Je na hovno, že je Dana White takový zabedněný a chamtivý. Koneckonců to ubližuje i fanouškům… A věřte mi, tuhle dovolenou si užívám. Už párkrát v minulosti jsem byl suspendovaný, takže to pro mě není nic nového. A pokud mé distancování se od sportu nějak pomůže začínajícím bojovníkům, aby se s nimi v budoucnu lépe zacházelo, pak jsem svou práci zvládl,“ dodával.

A pro nás závěrem může být zajímavá jedna statistika. UFC hlásí za rok 2018 čistý zisk 600 milionů dolarů. V roce 2019 to byla skoro celá miliarda, přičemž zápasníkům z toho do kapsy šlo ani ne 150 milionů (nějakých 15-16 %). V ostatních sportech, jako jsou NFL, NHL nebo NBA, je tento poměr minimálně dělený, tedy 50/50. Další články