Sleduj nás

Výsledek zápasu Volkanovski vs. Holloway? Je to skandál! zuří White. Bude se to řešit?

Výsledek zápasu Volkanovski vs. Holloway? Je to skandál! zuří White. Bude se to řešit?

Když po zápase Volkanovski vs. Holloway 2 zazněl verdikt bodových rozhodčích, spousta lidí se zarazila. „Hodnotili to vůbec ti stejní lidé, co živě u oktagonu sledovali utkání?“ zněla většina reakcí. A nutno dodat, že je mezi hlavními kritiky i sám Dana White.

Šampion Volkanovski má za sebou první úspěšnou obhajobu proti soupeři, jehož už jednou porazil. Poprvé to bylo ještě zaslouženě (2x 48-47 a 50-45 na body), nyní se ale karta obrátila a spousta fanoušků, zápasníků i expertů je toho názoru, že měl Max pro změnu vyhrát. Přesvědčení sudích se však lišilo. Ti rozhodli 2:1 (2x 48-47 a 47-48) v Alexův prospěch.


Jak je možné, že dva ze tří rozhodčích dali hlas obhajujícímu šampionovi? Ani sám Dana White to nechápal, ačkoliv k Alexovi chová ten nejvyšší respekt.

„Jsem si jistý, že je Holloway nyní zdrcen,“ přiznával šéf UFC na pozápasové tiskové konferenci, kde se musel ohradit proti výrokům rozhodčích. „Tohle prostě nemůžeme nechávat na těch chlápcích… Dal by kdokoliv z vás, co tu sedíte, výhru Volkanovskimu? Nikdo z medií?“ ptal se, žádné reakce, která by byla slyšet, se však nedočkal, což o něčem svědčilo. „Myslím si, že to budeme muset vyřešit,“ naznačil jisté budoucí kroky. Ty se ale nemusí týkat změny výsledku, nýbrž přímo lidí, jež to hodnotili.


holloway_volkanovski

Ve prospěch Hollowaye mluví i ten fakt, že dvakrát poslal svého soupeře k podlaze oktagonu. I když tomu chyběla razance, neboť se šampion pokaždé dokázal „hravě“ probrat, stále se to započítalo jako knockdowny.

V očích bodových sudích zjevně hrály největší vliv úspěšné takedowny a pak dobře mířené low kicky. Co se ovšem čistě strikingu týče, v tomto ohledu šla první tři kola za Maxem.Další články